SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ...0543 350 50 91

Hoşgeldiniz. Bugün

Arıcılık Malzemeleri

Ana Sayfa » ARICILIK MALZEMESİ » Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık yapabilmek için bu işte kullanılan temel arıcılık aletlerini bir araya toplamak istiyorum. Yaptığınız arıcılığın kapasitesine göre ister 100 arınız olsun, ister 5 arınız olsun aşağıya resimlerini koyduğumuz arıcılık malzemlerinin hepsi olmak zorundadır. Benim az arım var deyip bu aletleri almamazlık edemeyiz. Arılarımızdan güzel bir verim ve hasat alabilmek için arıcılık malzemlerimiz tam ve eksiksiz olmalıdır. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını açıklamalı olarak yazmak istemiyoruz çünkü daha önceki arıcılık malzemeleri kategorisi altında bu konuyu ayrıntılı bir şekilde yazdık. Buraya şöyle görsel olarak olmazsa olmaz olan arıcılık aletlerini bir araya topladık. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız ARICILIK MALZEMELERİ konusuna bakabilirsiniz.

Temel Arıcılık Malzemelerimiz Şunlardır:

arı kovanıarıcı maskesiarı körüğü

Arı Kovanı                                 Arı Maskesi                                         Arı Körüğü

arı şurupluğuarı mahmuzuarıcı el demiri

Arı Şurupluğu                                  Arı Mahmuzu                                Arıcı El Demiri

arıcı fırçasıarıcı eldiveniarıcı teli

Arıcı Fırçası                                Arıcı Eldiveni                              Çerçeve Teli

bizdelme aletiSır tarağı

Arıcı Bizi                               Çerçeve Delme Aleti                                Bal Sır Tarağı

Yapmış olduğumuz arıcılığa göre bunların dışında bulunması gereken arıcılık aletlerimiz şunlarıda ilave edebiliriz. Eğer büyük çapta bir arıcılık yapıyor istek çercevelerden almış olduğumuz balı, bal süzme makinesinden süzme bal elde etmek zorundayız. Bunların yanında, polen kurutma makineleri, balmumu eritme makineleri, ana arı ızgarası, sır bıcağı, polen tuzağı ve bal süzgeci gibi aletlerimizde olabilir.

Bir önceki yazımız olan Oğul Arısını Koyma başlıklı makalemizde arı oğulu, arıcılık ve oğul hakkında bilgiler verilmektedir.

Karniyol Ana Arı

14 Temmuz 2010

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

bayram
14 Temmuz 2010 - 12:39

datçada yaşıyorum ve bilindiği gibi buranın balı ve bademi ünlü kekik çiçek çam hepsini denedim ama hiçbiri asya balın yerini tutamaz bundan eminim balı sağlıklı yerden almak gerekli

admin
14 Temmuz 2010 - 20:22

Değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkur ederim.

kiyas
19 Ekim 2010 - 23:23

ben fransadan kiyas gectimiz yil aricila basladim suan da iki kovan arim var coaltmak istiyiorum bunun icin de mazeme ye ihtiyacim var yardim ci olur saniz seviniri .aricilik cok hosuma gidiyor. ilginize tesekur ederim.

admin
21 Ekim 2010 - 02:26

hocam, bu sayfamızda bulunan bütün arıcılık malzemelerini sizin yapmanız gereken temel işler için olmazsa olmazlarındandır.

ihsan taş
02 Aralık 2010 - 11:11

arıcılıl yapmak istiyorum. anamur ve akdeniz kıyısı ve toroslarda bu yöreye ait arı ırkı varmıdır.