+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

2010 Bal Fiyatları

2010 Bal Fiyatları

Sevgili ziyaretçilerimiz,

2010 bal hasadını yavaş yavaş yapmaya başladık. Bu haftadan itibaren kovanlardaki balları sağmaya başlıyoruz. Geçen yıla göre verim biraz daha iyi sayılır. İnşallah Ağustos ayı ortasına kadar yine arılarımız bal yapmaya devam ederler. Ballarımızı genelde petekli olarak satmaktayız çünkü üretimimiz az olduğu için ancak petekli bal ihtiyacını karşılayabilmekteyiz. Hem çevre halkımızın talebi ve bal siparişi veren müşterilerimizin çoğunluğu petek balı tercih ettiği için bizde işi petekli bal ile devam ediyoruz. Daha önceden bize bal siparişi veren müşterilerimizin Ağustos ayı itibari ile ballarını yollayamaya başlayacağız ve kendileri ile tekrardan iletişime geçilecektir. Daha önceden bal siparişi veren müşterilerimize geçen yıl ki yani 2009 bal fiyatları üzerinden ballarını yollamaya çalışacağız.  Yeni 2010 bal fiyatlarımız aşağıdaki gibi olacaktır.

Karakovan Balı: Petekli olarak 1 kg 50 TL
Karakovan balını iki şekilde üretmekteyiz. Birincisi normal ağaç kütükleri içinde arının her şeyi tamamen doğal yapmasıyla üretilmektedir. Bu balı alırken baya bir zahmetli olmaktadır. Çünkü arı kütüğün şekil ve yönüne göre peteğini asıyor ve balı almamız bir hayli zor oluyor. Petekleri koparpak için ağaçdan veya bir el demiri ile petekleri kütüğün yapıştığı yerden ayırmak suretiyle bal sağımı yapmaktayız. İkinci olarak, normal fenni kovan içine koyduğumuz kasnak çerçeve ile karakovan balının aynısını derlemekteyiz. Bu kasnak çerçeveye arıların düzenli bir şekilde balı asması için kasnağın az uçuna yaklaşık olarak bir santimlik petek bal mumu takıyoruz arı oradan sonrası kendi halinde yapmaktadır.

Süzme Bal: 1 kg 35 TL
Bu balımızı normal kovanlardan almış olduğumuz çerçeveleri makine vasıtası ile süzerek ve dinlenme tanklarında bekleterek elde etmiş olduğumuz bir üründür.

Petek Bal: 1 kg 30 TL
Normal fenni kovanlardan derlemiş olduğumuz çerçeveler ile yapmaktayız. Yaklaşık olarak bir çerçeve 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Müşterilerimizin isteğine göre çerçeve bölünerek yollanmaktadır.

Ürünlerimiz konusundan en ufak bir şüpheniz olmasın, ürünümüzden bir şüpheniz olması halinde 1 hafta içinde paranız geri iade edilmektedir. İnternetten 2006 yılandan beri bal satmaktayız bu konuda hiçbir şikayet gelmemiştir.

Üç çeşit ürünümüz vardır. Karakovan balı, Süzme bal, Petek bal. Karakovan balını herkese veremiyoruz çok özel müşterimize ve hastalığı olan kişilere verebiliyoruz. Ballarımızda kesinlikle şeker yoktur. Tamamen tahlile açık ürünlerdir. Türkiye’nin heryerine kargo bedeli bizden olmak üzere, ödemeyi balı teslim aldığınızda yapıyorsunuz. Her türlü sorularınızı iletişim bölümünden sorabilirsiniz.
asya-bal-karakovan-bali asya-bal-suzme-bali asya-bal-petek-bali
Karakovan Balın Fiyatı: 50 TL | Süzme Balın Fiyatı : 35 TL | Petek Balın Fiyatı : 30 TL


bal

Gezginci arıcılıktan çok sabit arıcılık yapılması sebebiyle çiçek yapısına bağlı olarak üretilen balların kendine has bir tadı ve kokusu vardır. Balın rengi beyaz ile amber rengi arasında değişen açık renktedir. Tadı çok lezizdir ve boğazı yakmaz. Ayrıca bu değerli ürün, üretim tekniğinde, paketlemesinde ve pazarlama organizasyonunda yapılacak iyileştirmeler sonucu organik bal olarak değerlendirilebilir. Dili en uzun (7,2 mm) ve çalışkan bir arı ırkı olan Kafkas arıları sayesinde derin tüplü çiçeklerin de nektarlarından yararlanabilmektedir. İyi balı tanıyanlar ve balın değerini bilenler tarafından aranan bir özelliktir. Bu özellik onun yaptığı balı diğer ballardan üstün kılmaktadır.

Özellikle iyileştirici ve antiseptik(mikroplara karşı koruması) olmasıyla bilinmektedir. Ayrıca yanık tedavisinde, ülser, boğaz ve göz enfeksiyonlarında çok etkili olduğu klinik denemelerle kanıtlanmıştır.   Asya Bal olarak sofralarınıza sunmaktayız.
Sipariş için Tıklayınız…
bal

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 44 YORUM

  1. admin dedi ki:

    Adınıza üzüldüm Esra hanım. Allah rahmet eylesin. Yani kabahati direk bala bulmamak yanlış olur. Çünkü bu bal bıcak değil ki birden şifa olsun. Zaman ile sürekli yersiniz vucudunuzu güçlendirmiş olursunuz. Ayrıca şöyle bir söz var “kırk yıl siz vucudunuza bakın, kırk yıl sonra o vucud size baksın” bu da buna benziyor.

  2. ali trakyali dedi ki:

    slm.arkadaslar bende aricilik yapiyorum ama kendime kadar zor bal aliyorum.kesinlikle besleme yapmiyorum.nasil oluyor yukaridaki arkadaslar tonlarca bal uretiyorlar ve katkisiz dogal,saf bal oluyor merak ediyorum.kimse kimseyi kandirmasin.

  3. tarık becergen dedi ki:

    ülkemizde bir çok şerefsiz üretici varken hakiki balı biraz zor yeriz

BİR YORUM YAZIN