+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

2011 Kışla Yöresinde Bulunan Arı

2011 Kışla Yöresinde Bulunan Arı

Arıcılık işi bir hastalıktır. Ne demişler “arıcılık bulaşıcı bir hastalıktır” gerçekten bu söz çok yerli yerinden söylenen bir laftır. Bizlerde Asya Bal Arıcılık olarak sitemizde arıcılık adına güzel ve faydalı bilgiler verip bu durumu sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile arıcılarımız ile fikir alış verişinde bulunmaya çalışıyoruz. Bir çok arıcımız bilir ki, arıların oğul zamanı bazı oğullar kaçarlar giderler. Peki bu arı oğulları nereye gidiyorlar biliyor musunuz? Dağlarda içi boş ve çürümüş ağaç kovuklarının içine girip kendilerine yeniden orda bir dünya inşa ediyorlar ve çok güzelde bal çekiyorlar.

Bizlerde boş vakitlerimizi bazen ararken bazende dek geliyor bu tür arılar. 2011 yılında dağlarda dolaşırken böyle güzel bir arı oğulu bulduk ve arı da güzel bal yapmış. Eskilerin tabi ettiği ile ifade edilen hakiki Karakovan Balı ifadesi işte bu çürümüş ağaç kovuğundan gelmektedir. Bizde bu arının dağda kalmasın ve telef olmasın diye arının bulunmuş olduğu yerden arıyı ve balını alarak güzel bir operasyonu bitirmiş olduk. Sizlerle de resimlerimizi paylaşmak istiyoruz.
[nggallery id=52]

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN