+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

2012 Bal Fiyatları

2012 Bal Fiyatları

Sayın Ziyaretçilerimiz, 2012 Bal Fiyatları aşağıda açıklandığı şekilde olup, ürünlerimizi sizlere göndermeye çalışacağız. Ürünler hakkında ufak açıklamalar yapmaya çalıştık daha ayrıntılı bilgiler için sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz. 
KARAKOVAN BALI : 1 KG Petekli Olarak 60 TL ( Bir petek 1 kg ila 1.5 kg arasındadır.)
Karakovan balı hakkında bir kaç noktayı bilmenizde fayda var. Karakovan balı adını daha önce bal üretimi yapılan ağaç kovuklarından yapıldığı için adını oradan alıyor. Balın kara veya siyah olması ile herhangi bir alakası yoktur. Bu şekilde ağaç kovuğunda alınan ballar tamamen doğal olmak beraber arıya müdahale edilemediği için tutulan bir baldır. Bunu günümüzde teknik yöntemler yerini alarak yine üretilen bala herhangi bir müdahale yapılmadan ve yapılacak olan bal daha sonradan arının bal yapması için takılan bal mumu buna takılmayarak doğal bir bal alınmaya çalışılmaktadır. Bizim de satmış olduğumuz bu bal arasına bal mumu takmadığımız ve tamamen doğal yöntemler ile ürettiğimiz bir baldır.
[nggallery id=54]
SÜZME BAL : 1 KG 45 TL (1 kg olarak kutulara konulmaktadır.)
Bilindiği üzere süzme bal, normal petek olarak üretilen balların süzme bal makineleri aracılığı ile peteklerden balların alınmasıdır. Bal süzme makinesi ile süzdüğümüz balları dinlenme tanklarından bekletildikten sonra kavanozlara koyarak paketleniyor.
[nggallery id=55]
PETEK BAL : 1 KG 40 TL (Bölerek 1 kg olarak ayarlanmaktadır)
Bildiğimiz normal fenni kovanlardan derlemiş olduğumuz çerçeveler ile yapmaktayız. Yaklaşık olarak bir çerçeve 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Müşterilerimizin isteğine göre çerçeve bölünerek yollanmaktadır. Petek olarak sipariş veren müşterilerimiz yakın yerlerde ise birebir adresine biz giderek teslim etmekteyiz. Ama uzak yerden sipariş veriyorlar peteği iki parçaya bölerek kargoya vermeteyiz.
[nggallery id=56]
ARI POLENİ : 100 GR 15 TL
Son iki yıldır polen toplama işlemleri yapmaktayız. Bu şekilde almış olduğumuz polenleri bal isteyen müşterilerimize polen de tavsiye etmekteyiz.  Piyasadaki polenlere göre polenlerimiz çok  pahalı gelebilir. Bilirki arıcılarımız 100 Gr bir poleni toplamak kaç tane arıya mal olmaktadır. Bu yüzden fiyatlarımız gerçek polen üretici fiyatlarıdır. Ürünlerimizden en ufak bir kuşku duymayınız. Polen nasıl yenmesi konusunda sitemizde bu konuda bilgiler mevcuttur. Araştırarak öğrenebilirsiniz.
[nggallery id=57]
KESTANE BALI : 1 KG Süzme Olarak 70  TL
Kestane balı da diğer ballar gibi değeri ve kalitesi çok yüksektir. Kestane balının bağışıklık sisteminde ayrı bir yeri olup, diğer ballara göre tadı ve kokusu ayrıdır. Ve her yörede toplamak çok zordur. Ülkemizde kestane ağaçının yoğun olduğu, Artvin, Zonguldak gibi bazı yörelerde ancak üretimi yapılmaktadır. Bizim de Sinop’un sahil kesimlerinde özellikle Erfelek yöresinde kestane balı üretimi yapılabilmektedir. Kestane balımız diğer ballara göre elimizde daha azdır.
[nggallery id=58]
Ürünlerimiz konusunda hiçbir şüpheniz olmasın kendi ürünlerimiz olup, hakkımızda kısmında bizleri daha iyi tanıyarak sipariş konusunda tereddütünüz olmasın. Almış olduğunuz ürünlerden memnun olmadığınız takdirde geri iade etme garantisi vardır. Ürünlerimiz belli bir siparişi karşılayabilmekteyiz. Eğer siparişlerinize cevap veremediğimiz takdirde lütfen bizi anlayışla karşılayınız.  İyi Günler Dileriz…

ÜRÜNLERİMİZDEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN….

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM

 1. yusuf dedi ki:

  sonbaharda ana arıları yenilemek istiyorum.nereden bulabiliri.aşağı yukarı 30 tane.

 2. bahadır dedi ki:

  sonbaharda ana arıları neden yenilemek istiyorsun.en ideali ilkbahardır ve ana arıların yenilenme zamanı ideal olarak 4 yıldır.kovan anaç olduktan sonra tekrardan ana arı değiştirmek senin zararına olacaktır

 3. Lokman dedi ki:

  Selam arkadaşlar bende çerçeve bal var yaklaşık 750 kg alanların dikatine

 4. mehmet dedi ki:

  Ana arıların sonbaharda değişmesi,daha iyidir, tabi yaşlılarsa,

  yaşlıdan kasıt 3 yaşını doldurmuş, veya doldurmak üzere olanlardır

  siz bu yaştaki anaları değiştirmez iseniz,zamansız şekilde kendileri değiştirmek isteyecek, mevsim geç olduğundan başaramayacak, yada kışın kovanlarınız anasız kalacaktır, Nereden bulurum derseniz en yakın, arıcı veya bal birliklerinden yardım alabilirsiniz

 5. buse dedi ki:

  ama dikkat edin bazı ballar sahte olabilirler

 6. okan dedi ki:

  kardeşim ana arının ömrü 4yıl ama bu ana eger petek balında(yani sekerli bal) yaylaya giderse ana arı 2.senesinden sonra calışmaz yani ananın ömrü 2yıldır tam kapasite calışır 3.seneye girerse o ana calışmaz,2senede bir arı anasını degiştirir otamatık olarak siz bunu farketmeye bilirsiniz profsyonel bi arıcı olarak konusuyorum burda..15-20ton bal satıyorum hersene..bu sene analık projem var kafkas ırkı üzerine..ana da satılır arıda satılır..tel=05549139878

 7. Erkan AKYOL dedi ki:

  2012 yılına ait sivas yöresinin balı mevcuttr.2000kg büyük çerşefe 300 kg seksiyon cıta balı mevcut olup toptan satişi yapılacaktır.İlgilenen arkadaşlara duyrulur. teşekkür ederim.

 8. serdar dedi ki:

  organik ballarımız mevcuttur bizim için önemli olan insanlarımıza gerçek bir balı sunmaktır onun için organik olarak çalışmaktayız.

 9. fahrettın demır dedi ki:

  hayırlı gunler elımde tuncelı ovacık ımal 2ton. 850 gramlık kavanoz kestane balı bulunmaktadır ılgılenenler arayabılır saygılar .

BİR YORUM YAZIN