+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

2013 Bal Kampanyası Sonuçları

2013 Bal Kampanyası Sonuçları

bal kampanyasıBundan yaklaşık olarak Temmuz ayında başlatmış olduğumuz bal kampanya sonuçlarını açıklıyoruz.

Bal kampanya sonuçunu tam gününden açıklayamadığımız için üzgünüz. Çünkü bizim buluduğumuz yerde iş yoğunluğu olduğundan dolayı amatör bir anlamda da olsa hiç kimsenin hakkı ve hukuku yenmeden tamamen adil bir şekilde çekilişimizi yapmaya çalıştık. Aşağıda bulunan videoyu izlediğiniz takdirde kazanan üyelerinin kimler olduğunu göreceksiniz.

Kısaca Avrasya Bal Arıcılık olarak kendimizden bahsetmek istiyoruz. Dede mesleği olarak arıcılık yapmaktayız, asıl geçim kaynağımız arıcılık olmamakla birlikte çiftçilik yapmaktayız. Arıcılığı yan uğraş olarak yapmaktayız. Yıllık olarak toplam 100 (yüz) kg geçmeyecek şekilde bal üretimimiz olmaktadır. Bu kadar balda arı kovanlarında azaltmaya gittiğimizden dolayı 25-30 arı kovanından derlemiş olduğumuz ballardır. Arıcılığı tamamen hobi amaçlı yaparak insanlara hakiki balın tadını tattırmaya çalışan ve bunu kendimize şiar edinmiş insanlarız.

Çünkü günümüzde insanları %90 gerçek ve hakiki balın ne olduğu konusunda hiçbir fikri yok ve gerçek bal yiyemiyorlar. Son zamanlarda karakovan balı gibi isimlerler iyice vatandaşlarımız dolandırılmaya çalışılmaktadır. Çünkü ama arıcılık da yani bal üretiminde asıl nokta arının balı nerden alıp yaptığıdır. Yoksa karakovan balı diye araya konulan peteğe çok takılmamak gerekiyor. Sorun ve görüşleriniz alt kısma yorum yapabilirsiniz.

Kampayayı kazanan üyelerimizi tebrik ederiz. Kazanan numaralarımız nicki ve mail adresleri ile birlikte ileşim kısmından aderslerini göndermeleri durumunda balları bir hafta içerisinden gönderilmeye çalışılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Arıları Kışa Hazırlamak başlıklı makalemizde arı, arılar ve arılara kışlık hazırlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Yasemin dedi ki:

  Kazandım TEŞEKKÜRLER)

  http://www.avrasyabal.com.tr/2013-bal-kampanyasi.html?cp=all#comments
  99 yasemin
  247 hüseyin
  191 burak kerimitçi
  109 habibe
  153 Ahmet Özer

 2. Burak dedi ki:

  Adresime bal falan gelmedi nasıl olucak bu

BİR YORUM YAZIN