+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

2015 Bal Fiyatları

2015 Bal Fiyatları

2015 Yılı Bal Fiyatları

Değerli ziyaretçilerimiz, bu sayfamızda ülkemizin farklı bölgelerindeki bal fiyatları ile ilgili siz değerli ziyaretçilerin “Yorum” yaparak bulunduğu bölgedeki 2015 yılı bal fiyatları hakkında bilgi vermesi amaçlanmıştır.

Bulunduğuz bölgedeki bal çeşiti ile birlikte fiyatını yazarak kişilerin sizlere ulaşmasını sağlamak için irtibat bilgilerinizi yazabilirsiniz. Yapacağınız yoruma örnek olarak şu şekilde yazabilirsiniz.

“Sivas ilinin Zara ilçesinde kır çiçek balı petekli olarak 50 TL, süzme olarak 70 TL’dir. Almak isteyenler 05xx xxx xx xx telefon numarasından ulaşabilirler.”

Yukarıda bulunan yoruma benzer yorumlarınızı bırakırsanız gerçek tüketicilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz ve ürünlerinizi gerçek değerinden satma şanzını bulmuş olursunuz.
Yine sayfamızı ziyaret eden tüketiciler için bal fiyatları hakkında şu şekilde özet bilgiler vermek istiyoruz;

Ülkemizde arı ürünleri olarak satışı yapılan; arı sütü, polen, petekli bal, süzme bal ve karakovan balı olarak satışları yapılmaktadır. Bu ürünleri şu şekilde açıklayabiliriz;

Karakovan Balı; İki çeşiti vardır. Birinci tamamen eski tip ağaç kovuklarında olan baldır. Bu şekilde karakovan balı bulabilirseniz kilo fiyatı; 150-200 TL arasında olmaktadır. İkincisi ise, bildiğimiz kasnak çerçeveler aracılığı ile üretilen ve fenni arı kovanlarından alınan baldır. Bu şekilde üretilen karakovan balı fiyatı ise eğer gerçek olduğunu biliyorsak 70-80 TL arasında bulunmaktadır. Piyasada bulunan 20-25 TL olan kasnak ballar bizim konumuzun dışındadır.

Petek Bal; fenni kovanlardan elde edilen bildiğimiz dörtgen şeklinde olan baldır. Yöreye göre farklılık göstermektedir. Yine petek balın fiyatı 50 TL’den aşağı olmamaktadır. Petek bal alırken her şeyde olduğu balda doğal ve gerçek olana dikkat ediniz. Özellikler bildiğiniz ve tanıdığınız insanlardan bal alınız. Televizyonlardan asla bal almayın. Ordan bal alarak zehirlenmeyin.

Süzme Bal; normal fenni kovanlardan elde edilen balın bal süzme makinesi aracılığı ile süzülüp satılmasıdır. Süzme balın fiyatı ise 70-80 TL fiyattan aşağı olmamaktadır. Süzme balın poleni ile birlikte süzülmüş olanı daha iyidir. Tabi siz polenli olarak sevmiyorsanız temiz olan güzel süzülmüş bir bal tercih edebilirsiniz. Yine her balda olduğu gibi tanıdığınız insanlardan bal alın ve bal sahtekarlığa en maruz kalan gıdadır.

Polen, gram olarak satılmaktadır. Gerçek üreticiden alabiliyorsanız yine kg fiyatı 400-500 TL aşağıda olmamaktadır. Polen, arıların genel yavru beslemek için kovan tadışıdıkları çiçek tozudur. Ağaçların ve çiceklerin tozlarını toplayarak bu şekilde getirdikleri poleni kovan önündeki polen tuzağı ile toplanmaktadır. Saklanması zordur ve temizliği önemli bir konudur. O yüzden temiz yerden ve iyi kurumuş olsun yada kuru değilse dolapta saklayın.

Arı Sütü; gram olarak satılmaktadır. Arı sütünün bir çok hastalığa faydası vardır. Eğer yanlış hatırlamıyorsak ve yanlışımız varsa düzeltin 1 gramı 20 TL gibi fiyatlarda seyretmektedir. Artık ülkemizde son zamanlarda satışı başlanmış olup ve çok faydalı bir üründür. İnsan hücrelerini yenileyen arı sütü bundan ötürü insan sağlığı için çok gerekli bir gıdadır. Fazla tüketilmesi durumunda insana dokunur.

Son olarak siz değerli üreticiler bulunduğunuz yöredeki bal fiyatları hakkında bilgi verip, fiyatını yazarak ve irtibat bilgilerinizi yazarak gerçek tüketcilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Az tüketin, gerçek bal tüketin.

Kaynak: 2015 yılı bal fiyatları

Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. ugur dedi ki:

    arıcıdan çıkış fiyatlarıdır.arısütü 10g 20 tl saf yayla balı 850g 20tl polen 1 kg 35 tl bunlar arıcıdan toptan arı ürünlerinin çıkış fiyatlarıdır.Ve en son noktaya ulaşıncaya kadar fiyatlar en az 4e katlanır bu kapitalizmin ruhunda var üretici kazanmaz toptancı kazanır bu ürünleri en saf ve en doğal haliyle 10 yıldır üreten biri olarak tüketicilere tavsiyem ekmeği ekmekçiden balı arıcıdan alınız hem de öyle 50 100 150 tl vermeyiniz.arıcıdan alırsanız hem siz hem üretici kazanacaktır.0544 546 49 48

  2. ugur dedi ki:

    bunlarda arı ürünlerinin üretim maliyetleri 850 gramlık katkısız yayla balının üretim maliyeti 13tl 50 kuruş 1g arı sütü maliyeti 10 tl ama arısütü üretiminin emeği çok.1kg polenin maliyeti 0000 tl yani polenin hiç bir maliyeti yok polen tuzağını kurarsın poleni alırsın. paranız çok değilse boş yere o kadar para vermeyin.

BİR YORUM YAZIN