+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

2016 Bal Fiyatları

2016 Bal Fiyatları

2016 Bal Fiyatları

Avrasya Bal Arıcılık olarak kendi bünyemizde satışını yaptığımız bal fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz. Her arıcının ve her kurumun kendine ait ürün satış politikaları olmaktadır. Buraya yazmış olduğumuz bal fiyatları ise bizim kendi emeğimiz ile ortaya koyduğumuz sermayedir.

Daha önceki yıllar son müşteriye ürün satışımız vardı. Lakin, bu yıl toptan fiyatlar üzerinden bal satışı yapmaktayız. Sitemizde belirtilmiş olan fiyatlar toptan fiyattır. Kg olarak bal satışı malesef şimdilik yapmıyoruz. Toptan bal satın alacak olan müşterilerimiz Sipariş Ver sayfasından gerekli ayrıntılara bakarak siparişini geçebilirler.

2016 Yılında 500 KG için Belirlemiş Olduğumuz Bal Fiyatları;

Burada yazacağımız bal fiyatları toptan bal alacaklar için geçerli olmaktadır. Aşağıda az şekerli olarak belirteceğimiz ürün üretimini yaparken arılara bir kısım şeker verilmesidir. Yanlış anlaşılma olmasın bu şekilde olması şekerli bal olduğu anlamına asla gelmez. Aynı zamanda 5 Kg için Ardahan ilinin Posof ilçesinden bal gönderimi yapmaktayız.

karakovan kasnak balKarakovan Balı Fiyatı: 30 TL (500 KG için); karakovan balı olarak ifade edilen bu bal eski kütük ağaçlar içinde üretilen her şeyi ile doğal olan bir baldır. Günümüzde bu şekilde bal bulmak neredeyse imkansızdır. Şuanda üretimini yapmış olduğumuz normal fenni kovanlara yerleştirilen kasnak ile karakovan balının üretimidir. Bu şekilde üretimi yapılırken şeker falan kullanılmazsa normal kütük balı gibi değerli olmaktadır.

Yanda da resimde görüldüğü üzere karakovan balı üretimi yapmaktayız. Karakovan balı sipariş verecek olan müşterilerimiz ilgili sayfamızdan verebilirler.

petek balıPetek Balı Fiyatı: 25 TL (500 KG için); normal çerçeve olarak üretimi yapılan bal çeşididir. Petek balına arıcı çerçeve hazır mum takar arılar kendi halinde o mumun etrafına bal doldurarak kabartırlar ve resimde görmüş olduğumuz bal meydana gelir. Araya konulan mum doğal olmaktadır ve yenilebilir eğer yemek istemiyorsanız balını iki tarafını yiyip, o mum kısmını atabilirsiniz.

 

 

 

süzme balSüzme Bal Fiyatı: 20 TL (500 KG için); standart petek balı üretimi yapan arıcı aynı zamanda bu petek balları süzme makinesi aracılığı ile süzerek balın süzmesi yapmış olur. Petek olarak bal yemesini sevmeyen tüketiciler için süzme bal almaları tavsiye edilir. Eğer tanıdığınız bir yerden bal alıyorsanız petek veya süzme bal almışsınız çok önemi yoktur.

 

 

 

Kestane balıKestane balı Fiyatı: 80 TL (100 KG için) ; ağırlık olarak ülkemizde kestane ağaçlarının olduğu yerlerde olan yoğun kıvamı olan bir baldır. Kıvamının yoğun olması ve az olmasından dolayı biraz daha pahalı olmaktadır. Az üretimi yapıldığı için genel olarak petek halinde satılmaz süzme kestane balı olmaktadır. Petek balı olarak olmamasının nedeni ise, peteğin bir köşesine yapıp bir köşesi boş kaldığı için tüketici tarafından cazibesi düştüğü için arıcılar da sağım yaparak satışa sunmaktadır.

 

posof balıArdahan-Posof Bal: 70 TL ( 5 KG için); Ülkemizin belirli bölgelerinde arıcılık yapmaktayız. Mevsim şartlarına bağlı olarak ve ana arı üretimi gibi faktörlerden dolayı yer değiştirmekteyiz. Bunlardan biri olan Posof ilçesinden yüksek dağlardan ve endemik çiceklerden elde edilen bal ile siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktayız. Burada anlatılan her ürün bölgesine göre farkılık göstermektedir. Rakım yükseldikçe balın değeri artabilmektedir.

 

ÖZETLE; sitemiz üzerinden bal alacak olan müşterilerimiz 500 KG bal için ürün gelip yerinden görerek alabilirler veya ücreti mukabilinde numune alarak gerekli kontrol ve testleri yaptıktan sonra ürünlerini alabilirler. Ürünlerimiz her türlü teste açıktır ve garanti vermekteyiz. 2016 yılı bal fiyatları bu şekilde belirlemiş olduk.

Ürünlerimiz hakkında yeterli bilgiye sahip olduysanız, SİPARİŞ VER sayfasına giderek siparişinizi geçiniz. Ödemeler önceden alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Arıları Kışa Hazırlamak başlıklı makalemizde arı, arılar ve arılara kışlık hazırlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. Selahattin.arslan dedi ki:

    Sivas divrigi 1000 kg balım var nasıl satariz.5333489044

  2. osman dedi ki:

    sivas merkezde köyünde balım var 5422027029

  3. Murat teyyare dedi ki:

    4 ton üzeri 80 teneke si 1. Kalite Muş Malazgirt balı 70 teneke orta Kalite balımız vardır 1. Kalite balımızın satış fiyatı 35 TL orta kalite balımızın fiyatı 27 TL dir almak isteyen 05455466236 iletişime geçebilirsiniz fiyatlarımız makuldür ve ballarımız kalitelidir

BİR YORUM YAZIN