+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

2017 Yılı Arı Satışı

2017 Yılı Arı Satışı

2017 Yılı Arı Satışı

Her yıl dağıtımı yapmış olduğumuz paket arı satışını bu önümüzdeki yıl yani 2017 yılı arı satışı işlemini gerçekleştireceğiz. Ülkenin hemen hemen her bölgesine dağıtım yapıyoruz. Dağıtımı yapamadığımız bölgeler içerisinden olan yerler ise, arı yüklediğimiz noktadan gideceğimiz nokta çok uzak ise müşterilerimizin daha yakın bir noktaya kadar gelip arılarını almalarını talep etmekteyiz. Çünkü arıları kargo aracılığı ile kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız.

2017 arı satışı olarak dağıtımını yapacağımız arı ırkları kafkas, karniyol ve belfast arısı olacaktır. Geçen yıl kafkas ile karniyol arı ırklarımız vardı bu yıl ise ırklarımızın arasına belfast arı ırkını da eklemiş bulunuyoruz. Sizlerde bulunduğunuz bölge için hangi ırkın uygun olacağını çevrenizdeki doğayı inceleyerek ve tecrübeli arıcılardan da faydalanarak hangi ırkın daha iyi olacağına o şekilde karar verebilirsiniz.

Paket arı türleri olarak kısaca açıklamaya çalışacağız ama daha ayrıntılı olarak SATILIK ARI isimli yazımıza bakmanızı ve okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü o yazımızda resimler ile birlikte daha fazla ayrıntı vardır.

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 5-7-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor ve bu ruşet kovanlar 8-10 çerçeve alacak şekilde ayarlıyoruz. Siz 5 çerçevelik bir arıda alsanız biz yine bu arıyı 8 ve 10 çerçevelik ruşet kovanlara koyuyoruz. Bu şekilde yapmamızın nedeni, taşıma kutularını standart olarak 8 ve 10 çerçeveliktir. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2017 Nisan ayında alacağınız ana arı 2016 yılının en son ayındaki ana arıdır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız.

5 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 5 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 230 TL

7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 270 TL

9 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 320 TL

2017 arı satışı hakkında daha fazla bilgi edinmek için satılık arı isimli yazımızı okuyunuz… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ Ayrıca yine paket arı hakkında sorularınız olursa aşağıda bulunan YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.
PAKET ARI SİPARİŞİ

Bir önceki yazımız olan 15 Bin TL'ye Peri Balı başlıklı makalemizde 15, artvin sarıçayır yaylası ve Bin hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN