+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Ana Arı Kampanyası

Ana Arı Kampanyası

Ana Arı Kampanyası

Bugün sizlere bir kampanyadan bahsetmek istiyoruz. Kampanyamızı adı “Ana Arı Kampanyası” olarak geçiyor. AnaAri.Gen.TR sitesinin sponsorluğunda gerçekleşen bu kampanya toplam 2 kişiye istediği ana arıyı göndermektedir. Sayı olarak belki az ama arıcılarımız için güzel bir teşvik olduğu düşünmekteyiz.

Site hakkında bilgi vererek ardından ana arı kampanyası hakkında bilgiler verelim. Ana arı üretimi yapan sitede bir çok ana arı ırkı bulunmaktadır. Bunlar karniyol ana arı, kafkas ana arı, yığılca ana arı, belfast ana arı, anadolu ana arı ve damızlık olarak üretilen aynı zamandan kafkas ve yığılca ana arıları bulunmaktadır. Siteyi incelediğiniz zaman göreceksiniz ki bütün ana arılar hakkında geniş bilgiler bulunmaktadır.

Aynı zamanda sitede daha önce alış veriş yapan arıcıların olumlu ve olumsuz yorumları okuyanarak ona göre ana arı alma konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Bizde sizlere ana arı hakkında ufak bir tüyo vermek gerekirse; bulunduğunuz yöreyi çok iyi tanımanız gerekiyor. Bölgeyi tanımak için ilgili siteden yardım alabilir yada bulunduğunuz çevredeki arıcılardan destek alabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse buluduğunuz yer rakım olarak 400 – 750 rakım civarında ise karniyol ana arı ile çalışmanız doğru bir isabet olacaktır. Çünkü karniyol ırkı arı çok yüksek rakımlı yerlerden ziyade daha alçak bölgelerde iyi faaliyet göstermektedir. Genel olarak Türkiye’nin her yerinden çalışılabilir bir ırktır. Bu  şekilde de diğer ana arıları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Ana Arı Kampayası İçin Şartlar;

a) Kampanyaya katılmak için arıcılık veya ana arı ile ilgili kampanya katıldığınızı dair sitede bulunan yazının altına “Yorum” kısmından mantıklı ve en az bir cümleyi kapsayacak yorum yapmanızdır.
b) Bir kişinin bir adet yorum yapma hakkı bulunuyor. Daha fazla kampanyadan faydalanmak istiyorsanız arkadaşlarınıza yorum yapmalarını sağlayarak katılabilirsiniz. Aynı eposta adresi birden fazla yapılan yorumlar dikkate alınmayacağı belirtilmektedir.
c) Lütfen yorum yaparken eposta adresinizi doğru yazınız ki, kazanmanız durumda size eposta aracılığı ile ulaşacaklarını yazmaktadırlar.

Kampanya Başlangıç Tarihi: 05/10/2015
Kampaya Bitiş Tarihi: 01/05/2016 tarihinde çekiliş yapılacak olup, çekiliş kameralar karşısında yapılacakmış.

KAMPANYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN: http://www.anaari.gen.tr/2016-ana-ari-kampanyasi.html

Bir önceki yazımız olan 15 Bin TL'ye Peri Balı başlıklı makalemizde 15, artvin sarıçayır yaylası ve Bin hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Fatih BAŞTÜRK dedi ki:

    ülkemizdeki koloni sayısı itibariyle yetiştirilmesi gereken ana arı sayısı ve kalitesi belirleyiciliğinde siz ana arı üreticilerine önemli sorumluluklar düşmektedir. bu sorumluluğu en güzel yerine getireceğinizi temenni ediyorum. saygılarımla….

  2. Avrasya Bal dedi ki:

    Fatih BAŞTÜRK, ilgili yorum ve öneriniz için teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZIN