+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Arı Avcılığı

Arı Avcılığı

Merhaba Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Bugün sizlerle çok güzel videolar paylaşacağım ve bu videoların arkasını getirmeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere hepimizi arıları oğul çıkarıp bunları bir başka kovana koyarak yeni bir koloni elde etmiş oluruz. İşte bazen bu arı oğulların yakalayamayız ve çok uzaklara giderek kendilerine yeni bir sığınak bularak burada yaşamlarına devam ederler. Bu şekilde kaçan arı oğulların genellikle çürümüş bir ağaç kovuğuna veya kayalıklarda bulunan kaya kovuklarına girerek nesillerini devam ettirirler. Bu ağaç kovuğunda bulunan arıların balları hakiki karakovan balı diye tabir ettiğimiz bu balı bu şekilde elde edilmektedir. Tabiki sizde normal bir ağaç kovuğu yaparak bunun içine de arı oğulu koyarak o nefis karakovan balını elde edebilirsiniz. Ama işte dağa kaçmış bir arı oğulu çevresinde nerden baksanız 10 km yakınında hiçbir yerleşim yeri olmayan bir yerde arı bal yapıyor ve bunda nasıl olurda bir sunilik veya bir yapaylık görebilirsiniz. Dağda arı hiç bir destek almadan kendi çalışması sonucunda sağlık yönünden mükemmel balı elde ediyorlar. İşte bizde yazın boş zamanlarımızda bu şekilde bir arı avcılığına çıkıyoruz.

Çürümüş, yıkılmaya yüz tutmuş olan ağaçlara bakarak bu şekilde bulmaya çalışıyoruz. İçindeki ballarıda bir kovaya alarak ve içinde bulunan arıyıda yanımızda götürmüş olduğumuz, fenni kovana veya sepet bir kovana alarak seneye tekrardan yeni bir kolonimiz olmuş oluyor. Bu bulmuş olduğumuz arı kovanından çok güzel ürünler almaya devam ediyoruz. Ağaçdan arıyı alırken güzel arı resimleri de çektim. Umarım arı resimleri güzel olmuştur. Videolarımıza bakarak konuyu daha iyi şekilde anlayacaksınız. Videoları sırayla alttan tıklayarak izlemeye çalışın.

[nggallery id=13]

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN