+90 533 208 22 57

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arı Dışkısını Havada Bırakır

Arı Dışkısını Havada Bırakır

Arı Dışkısını Havada BırakırArı Dışkısını Havada Bırakır

Çok ilginçtir ki bal arıları dışkı ve pisliklerini havada iken bırakırlar. İlkbahar mevsiminde de fark ettiyseniz arılar buluduğunuz mekanlara bir çok yere sarı sarı pislikler atmaktadır. Bu gördüğünüz sarı sırı olan dışkılar bal arıların bırakmış olduğu dışkısıdır.

Arının besin maddeleri, sindirim tüpü içerisinde ilerliyerek; sırası ile mide, ince barsak ve kalın barsağa gelir. Buradan da anüsyardımı ile dışarı atılır. Dışkılama, uçuş sırasında, havada gerçekleşir.

Arılar, ishal olmadıkları sürece, kovan içinde dışkı bırakmazlar. Kışın arılar, dışkılarını depolarlar. Baharda, kovan dışına çıkınca boşaltırlar.

Bir önceki yazımız olan Bal Arıları Birbirini Uyandırır başlıklı makalemizde bal arıları birbirini uyandırır hakkında bilgiler verilmektedir.

Karniyol Ana Arı

20 Temmuz 2015

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN