+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arı Kuşları

Arı Kuşları

     Hemen her arıcının tanıdığı sarı, yeşil ve koyu kahve renkli, sığırçık büyüklüğünde uzunca gagalı süslü bir kuştur.

Yaylımda olan arılarımızı yakalar ve yer. Havanın yağmurlu serin olduğu günlerde ta arılık civarına ve hatta kovan kapısı önüne kadar gelerek kovandan çıkan arıları yerler. Bu kuşlar arılığa toplu olarak gelir. Ve bir kaç dakika içinde binlerçe on binlerce arıyı yerler. Kursakları açıldığında bir kuştan 70-80 adet arı kafasının çıktığı görülür.

 

     Bunlarla en iyi mücadele tarzı tüfekle öldürmek, ırmak kenarı ve köprü duvarlarına yaptığı yuvalarını bularak ve yavrusunu telef etmekle sonuç alınabilir. Ziraat teşkilatı bu konalarda eskiden milleti teşvik amaçlı mermi verilirdi. Son yıllarda diğer birçok hayvanlar gibi bunlarda korunmaya alındığından mücadele metodları konumundan çıkarılmıştır.

    Arı ailelerini tümüyle söndürecek kadar etkin bir zararlı da sayılmaz göçebe kuşlardandır.

 

[nggallery id=6]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN