+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Arı Ürünlerimiz

Arı Ürünlerimiz

Üç çeşit ürünümüz vardır. Karakovan balı, Süzme bal, Petek bal. Karakovan balını herkese veremiyoruz çok özel müşterimize ve hastalığı olan kişilere verebiliyoruz. Ballarımızda kesinlikle şeker yoktur. Tamamen tahlile açık ürünlerdir. Türkiye’nin heryerine kargo bedeli bizden olmak üzere, ödemeyi balı teslim aldığınızda yapıyorsunuz. Her türlü sorularınızı iletişim bölümünden sorabilirsiniz. Siparişlerimizi belirli aralıklarla gönderebiliyoruz.


karakovan-bali-10Karakovan Balı: Petekli olarak 1 kg 50 TL
Karakovan balını iki şekilde üretmekteyiz. Birincisi normal ağaç kütükleri içinde arının her şeyi tamamen doğal yapmasıyla üretilmektedir. Bu balı alırken baya bir zahmetli olmaktadır. Çünkü arı kütüğün şekil ve yönüne göre peteğini asıyor ve balı almamız bir hayli zor oluyor. Petekleri koparmak için ağaçdan veya bir el demiri ile petekleri kütüğün yapıştığı yerden ayırmak suretiyle bal sağımı yapmaktayız. İkinci olarak, normal fenni kovan içine koyduğumuz kasnak çerçeve ile karakovan balının aynısını derlemekteyiz. Bu kasnak çerçeveye arıların düzenli bir şekilde balı asması için kasnağın az uçuna yaklaşık olarak bir santimlik petek bal mumu takıyoruz arı oradan sonrası kendi halinde yapmaktadır.

[nggallery id=23]

kavanozlu bal Süzme Bal: 1 kg 35 TL
Bu balımızı normal kovanlardan almış olduğumuz çerçeveleri makine vasıtası ile süzerek ve dinlenme tanklarında bekleterek elde etmiş olduğumuz bir üründür.

 

[nggallery id=22]

bal-5

Petek Bal: 1 kg 30 TL

Normal fenni kovanlardan derlemiş olduğumuz çerçeveler ile yapmaktayız. Yaklaşık olarak bir çerçeve 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Müşterilerimizin

isteğine göre çerçeve bölünerek yollanmaktadır.

[nggallery id=21]

Sipariş için Tıklayınız…

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. MEHMET NEBİ EKİN dedi ki:

  Hocam;
  Süzme bal, yüze sürüldüğünde yüzdeki siyah noktaların ve sivilcelerin gidermesinde etkisi var mı ? Varsa ne kadar etkisi vardır ?
  Ayrıca bu bal, yüze sürüldüğünde cildi nemlendirir mi ?
  Süzme bal, yiyildiğinde, hastalığı olan birini ne derece etliker ve faydaları nelerdir ?
  Saygılarımla…

  İyi çalışmalar…

BİR YORUM YAZIN