+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık) Kursu

Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık) Kursu

Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde bu arıcılık kursunun gerçekleştirildiği yerler bulunmaktadır. Genellikle halk eğitim merkezleri ve Tarım İl/İlçe Müdürlükleri tarafından verilmektedir. İstanbul ilinde ise İSMEK tarafında da verilmektedir. Aynı zamanda bu arıcılık kursu veren özel eğitim kurumlarıda bulunmaktadır. Peki bu kurslar gerçek anlamda arıcılık için bizlere ne veriyor onlar hakkında bilgi verelim.

Arıcılık Kursunda Öğretilen Konular:

Kursta öğreneceğiniz eğitim süreci hem uygulamalı hem teorik bilgilerden oluşmaktadır. Başlangıç aşamasında bal arısının vücut yapısı, arı kolonisi, teknik arıcılıkta kullanılmakta olan alet ve malzemeler, arıcılığa başlamak, arının meydana getirdiği ürünler, ilkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsim çalışması, suni arı yetiştiriciliği, arı merası, arı sütünün elde edilmesi, çiçek tozunun toplanması, kovanda arı sağlığı, arı hastalıkları, bal arısı zararları gibi hem bilgilendirici hem de uygulamalı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerin ardından sertifika almaya hak kazanan katılımcılar, bu alanda kendilerini geliştirerek kariyerlerine yeni bir başlangıç yapabilmektedir. Bazı kurslar M.E.B tarafından hazırlanan çalışma programlarına göre öğrencilere arıcılığın tüm tekniklerinin öğretilmesi amaç edinilmiştir.

Arıcılık Kursunun Süresi:

Genellikle 1 ay ile 2 ay arasında değişen arıcılık kursunda verilen eğitim, M.E.B’dan onaylı Arıcılık Belgesi ile desteklenmektedir. Bu belgeyi almak isteyen kişilerin kurslara başvurması ve eğitim sürecinden geçmesi gerekmektedir. Yapılan sınav sonucunda başarılı olan her öğrenci arıcılık bu belgeyi almaya hak kazanmaktadır. Profesyonel düzeyde arıcılık ile ilgilenmeyi hedefleyen her katılımcının bu belgeyi alması gerekmektedir. Genellikle dersler hafta içi veya hafta sonu, haftanın iki günü, 1 ile 2 saat arasında verilmektedir. Kurslar bulunduğunuz il ve ilçenin halk eğitim merkezlerine göre akşam da olabilmektedir. Ordaki eğitim kurumu eğitim katılacakların durumu göre ders proğramı belirleyebilir.

Arıcılık Kursu İçin Gerekli Evraklar:

Aşağıda bulunan evrakları temin etmeniz durumunda bulunduğunuz yerdeki özel veya devlet eğitim kurumlarına verebilirsiniz.

– Öğrenim Belgesi (En az okur yazarlık seviyesinde)
– Nüfus cüzdanı fotokopisi
– İki adet vesikalık fotoğraf

Arıcılık kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Arıcılığa hevesli olan, kendini geliştirmek isteyen ve arı ailesini yöneterek ürünlerinin satışını gerçekleştirmeyi hedefleyen herkes arıcılık kursunda eğitim alabilmektedir. Kurs aynı zamanda hobi amaçlı öğretilen pek çok teknik eğitim sürecini içerisinde barındırabilmektedir. Devlet memuru olanlarda katılabilir ve aynı zamanda arıcılık desteklemeleri gibi fırsatlardan yararlanabilirler. Arıcılık kursu hakkında sormak istediğiniz sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar kısmında yazınız lütfen…

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN