+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcı Yatırımcıları İçin Taahhütnameler

Arıcı Yatırımcıları İçin Taahhütnameler

Yatırımcılar İçin Gerekli Taahhütnameler

Arıcılık Kapsamındaki yatırımlar İçin Gerekli Taahhütnameler; Proje Hazırlık döneminde hazırlanacak taahhütnameler ile TKDK kurumuna söz vermiş olursunuz, Yapılması ve alınması gereken belgeler zorunludur. Bu evrakları almadan proje kapsamında başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

İşte Arıcılığı Yatırım İçin Düşenenler İçin Taahhütnameler:

1) Balın işlenmesi ve/veya paketlenmesi söz konusu olduğunda yeni tarımsal işletme kurulması ya da mevcut tarımsal işletme içinde yeni tesis kurulması durumunda başvuru sahibinin yatırımın sonunda İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatını alacağına ilişkin taahhütname (A1.9-302-1)

2) Balın işlenmesi ve/veya paketlenmesi söz konusu olduğunda yeni tarımsal işletme ya da mevcut tarımsal işletme içinde yeni tesis kurulması durumunda başvuru sahibinin, yatırımın sonunda halk sağlığı ve gıda hijyeni konularında ulusal minimum standartları sağladığına dair ‘İşletme Kayıt Belgesi’ alacağına ilişkin taahhütname (A1.10-302-1)

3) Balın paketlenmesi söz konusu olduğunda yeni tarımsal işletme ya da mevcut tarımsal işletme içinde yeni tesis kurulması durumunda başvuru sahibinin yatırımın sonunda çevre koruma konusunda ulusal minimum standartları sağladığına dair “Çevre İzin Belgesi” veya “Çevre izin ve Lisans Belgesi” alacağına ilişkin taahhütname(A1.43-302-1)

4) Başvuru sahibinin yatırımın sonunda IPARD Programı ilgili alt tedbirde belirtilen kapasite doğrultusunda kovan sayısını gösterir belge alacağına ilişkin taahhütname (A1.36)

5) Ana arı üretimi söz konusu ise yeni tarımsal işletme kurulması ya da mevcut tarımsal işletme içinde yeni tesis kurulması durumunda başvuru sahibinin yatırımın sonunda ana arı üretim izni belgesi alacağına ilişkin taahhütname (A1.41)

Yukarıda bulunan taahhütnameleri alarak arıcılık kapsamında hibe prorejenizi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN