+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılar Bakanın Önünü Kesti

Arıcılar Bakanın Önünü Kesti

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesindeki arıcılar, Muğla’daki ormanlarda bal veren orman ağaçlarının kesilmemesi için Bakan Eroğlu’nun önünü kesip yardım istedi.

Arıcıların bu isteğini Bakan Eroğlu, memnuniyetle karşıladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma merasimi için geldiği Taşoluk beldesinde sevgi gösterileri ile karşılandı. Arıcılık işi ile uğraşan vatandaşlar da arılara bakmak için giydikleri kıyafetlerle Bakan Eroğlu’nun önünü keserek yardım istedi. Muğla’daki ormanlarda arıların bal yaptığı çamların kesildiğini söyleyen arıcılar, Eroğlu’na taleplerini iletti.

Arıcıları tek tek dinleyen Eroğlu, temel atma törenindeki konuşmasında arıcılara istediği müjdeyi verdi. Ormanlardaki ağaçların kesilmesi ile ilgili konuya değinmeyen Eroğlu, Taşoluk’un balcılarının isteklerini dinlediğini bu konuda ilgili genel müdüre talimat verdiğini bildirdi. Arıcıların, alanların yeterli olmamasından sıkıntılı olduklarını aktaran Eroğlu, “Sizin istediğiniz kadar genişletiriz. Sadece Muğlalı kardeşlerimiz gelsin başımızın üstünde yeri var ama Taşoluk’taki vatandaşlarımız da bu arıcılığa alışsın. Eğer paranız yoksa biz size ORKÖY’den kredi verelim. Sizlere Taşoluk’un şifalı ballarını, nasıl ki kuşburnu gibi bütün Türkiye’ye tanıtacaksanız, bütün dünyaya da Taşoluk’un şifalı ballarını tanıtacaksınız” dedi.

Dünyada şu an bal üretimi konusunda Türkiye’nin 5’inci sıradan 3’üncü sıraya yükseldiğini belirten Bakan Veysel Eroğlu, şöyle konuştu: “Ama bu yeterli değil. Hedef bal üretiminde, ihracatında birinci sıraya yükselmek. 80 tane sertifikalı arıcı var Taşoluk’ta. Yerleri dar geliyormuş, bazı ağaçlara kestane aşılamamız istendi. Onu da yapacağız inşallah” Arıcılar ise, bal ormanlarının daha geniş olmasını, arıların bal için kullandıkları çam ağaçlarının kesilmemesini istediklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Dadant Kovanlarının Yapılışı başlıklı makalemizde çerçeve, çerçeve ölçüsü ve dadant hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN