+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcıların Dikkat Etmesi Gerekenler…

Arıcıların Dikkat Etmesi Gerekenler…

arıcıların dikkat etmesi gerekenlerArıcılar için mevsimi artık geldi ve bu arıcılık sezon öncesi yapmamız gereken ve dikkat etmemiz gereken bazı kaideler var. Hem gezginci arılarımız dikkat etmesi gerekiyor hemde gezgin arıcılık yapacak olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bazı kurallar var. Bilindiği üzere bazı illerin belirli bir sayıda koloni bulundurma sayısı var onun üzerine çıkıldığı zaman o ilin tarım il müdürlüğü veya ilçe müdürlükleri izin vermiyor. Bu şekilde izinsiz arı konaklamasını yapan vatandaşlara cezai işlem uygulaması yapılabilir. Özellikle gezginci arıcılık yapan arkadaşların bulundukları alanlara yani meralara zarar vermemesi için kontrol altında tutulup aynı zamanda çevrede hayvan besiciliği yapan vatandaşlarında mağdur olmaması için bu tür önlemler alınmaktadır.

Eğer arılarınızı farklı bir yere taşıcayaksanız şunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz; araç trafiğinin olmadığı yerelere yaklaşık olarak 200 metre uzak olsun ve aynı zamanda insanları yaya olarak geçtiği yollara da 50-100 metre arasında uzaklıkları bulunması daha iyi olacaktır. Arılarınızın bulunduğunuz bir yerden başka bir yere götürecekseniz, arıları taşıyacağınız yerin flora durumuna dikkat ederek ve mümkünse insanların uzak olduğu yerlerde olması hem balınızın daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.  Sizin olmadığınız bir zamanlarda kovanlarınız yani arılarınızla ilgili bir sorun falan yaşanırsa kişilerin size ulaşabilmesi için kovanlarının üzerine telefon numaralarını yazabilirsiniz. Özellikle arı oğulu yakalamak için dağlara arı kovanı koyuyorsanız yarın bir gün içine arıda girerse biri alıp gitmemesi için üzerine telefon numaranızı yazmanız iyi olacaktır. Bu şekilde normal arıcılar yani sabit arıcılar ve gezginci arılar bu tür kurallara dikkat edilmediği zaman sizden birisi rahatsız olursa kanunun gerektirdiği işlem yapılabilir bilginiz olsun. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyla…

 

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN