+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılığın Hayatımızdaki Yeri

Arıcılığın Hayatımızdaki Yeri

Arıcılığın günümüzde daha çok değeri anlaşılmış olup ona göre teknik yöntemler ile arıcılık yapılmaktadır. Şimdi sizlerle aşağıya arıcılığın işletmeler ve hayatımzdaki yerine kısaca değinmeye çalıştık;

Tarım işletmelerini, tarla ziraatı, bağ-bahçe ve hayvancılık olmak üzere üc ana kategoriye ayırdığımızda arıcılığın, bunların her üçüyle de uyum içinde olduğunu görülür. Her üç çeşit işletmenin içinde veya civarında çayır-mera veya yem bitkilerinin bulunması doğaldır. Bu durumda özellikle kır çiçeklerinin bol olduğu meralar ve çayırlar veya bağ ve bahçeler, arılar için polen ve nektar kaynağıdır. Arısı bulunan bir çiftlik sahibi arazisinde iki yönli kazanç sağlamış olarak doğru bir şey yapmış bulunmaktadır.

Arıcılık, hayvancılık işletmelerini ile birlikte de yapabilmektedir. Bu dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de böyledir. Nitekim Tarım Bakanlığının bir çok kurumunda büyük baş hayvancılık veya küçük evcil hayvancılığın yapıldığı teşkilatlarda arıcılık da yapılmaktadır. Aynı durum özel sektöre ait işletmelerde de kendini göstermiştir. Esasen bilgili ve tekniğine uygun yapılabildiği takdirde arılar uysal, çevrelerine faydalı ve sahipleri için kazançlı varlıklardır.

Bal arısı, tozlaşmayı en iyi yapan böcektir. Bir çok meyve türü iyi mahsul verebilmek için tozşmaya ihtiyaç gisterir. Şeftali, kayısı, vişne kendi kendine tozlaştığı zaman yeterli meyve verebilmektedir. Çapraz dölleme olduğu zaman, meyve hem daha kaliteli olmakta hem de daha fazla verim elde edilmektedir. Erik, çilek, avakoda, badem, kiraz, elma, armu, portakal, lahana, karnabahar,turp, kavun, karpuz başka bitkilerden gelen polenlere ihtiyaç duymaktadır. Bunun bir sürü şeye faydası olan arının değerini bilip ve değer ile arıyı gerekdiği şekilde kullanmak bizlerin görevi olmalıdır değerli ziyaretçiler.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN