+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılığın İnsan Yaşamı Ve Sağlığı Yönünden Faydaları

Arıcılığın İnsan Yaşamı Ve Sağlığı Yönünden Faydaları

 

 

                   Arılar bizler içinde örnek olacak aile ve toplum hayatı yaşarlar. Aralarındaki beraberlik ve sıkı iş bölümüyle yuvalarına, yurtlarına, barınaklarına bağlanmışlardır. Bu toplu yaşamlarındaki ahenk kurdukları düzenli örgüt, birbirlerine faydalı olma gayreti ve bu yolda ve uğurda gösterdikleri fedakarlıklar ailenin ve yuvanın en büyük özellikleridir.

 

                  Arı kolonilerinin bu yaşam sahasındaki başarılarının sırrı: Daima ciddi, planlı, düzenli çalışmalardır. Bilhassa iş mevsimlerinde görülen sürekli çalışmalar, uğraşıp didinmeler, bir teşvik ve rekabet duygusundan ziyade, fazilet ve fedakarlıklarının yani hiçbir karşılık beklemeden birbirlerine faydalı olma gayretlerinin örneği ve sarılmaz ir azmin ifadesidir. Onlarda tembellik, gevşeklir, layaydilik, ihmal ve bu günün işini yarına bırakma diye bir tutum ve davranış yoktur.

 

 

                   Bu durumlarıyla arılar insanlara çok daha uzun zaman ahlak, karakter, ahenk, düzen, dürüstlük, fazilet ve çalışkanlık örneği olarak kalacaklardır.

 

 

                  Arılarla uğraşmak her konudaki istek, ilgi ve azminizi daima kuvvetlendirecek ve arttıracaktır.

 

 

           Arıcılığın insanı doğaya, açık havaya çekmesi, yaklaştırması onda bir hobi yaratması suretiyle kötü yol ve itiyatlardan arındırması, çevresinde saygınlığını artırması, görüş ufkunu genişletmesi kadar, insana, tabiyat maçhullerini araştırmanını zevkini ve arıları örnek alarak çok düzenli çalışma ve toplumuna faydalı olma gayretlerinini en güzel örneğini vermesi de insan yaşam ve sağlığı için az bir kazanç değildir.

 

 

     Emekliler ve ruh hastaları için en güzel, en çekici bir uğraşım koludur arıcılık. Aile işletmeleri için de ağır işleri göremeyenin gücünü değerlendirdiği gibi gençleri kötü ihtiyatlardan uzaklaştırma, ailesine destek olma güven ve gurununu aşılamada, üretici kabiliyetini yükseltme ve doğaya yaklaştırmada da arıcılık eşsiz bir meslektir.

 

 

              İnsan bunları düşündükçe arıcılığa başka bir açıdan bakıyor ve yerinde duramıyor gidip arı kovanlarının başında durmak geliyor. Şimdi ben bu yazımı yazdım ve arılığıma gidecem belki bu işe aşık olmak lazım. Yarın görüşmek üzere…..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN