+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılık Forumu

Arıcılık Forumu

Arıcılarımız soru ve sorunlarına çözüm olan bir arıcılık forumundan söz etmek istiyoruz. Sitemiz Aricilik.Com.Tr olmaktadır. Site arıcılık üzerine bilinmesi ve iletilmesi gereken bütün konuları işliyor.

ArıcılıkÖzellikler yeni arıcılığa başlayacak olanlar için mükemmel bir kaynak. Çünkü A’dan, Z’ye öğrenmeniz gereken her türlü bilgi mevcut. Arıcılığa başladınız ve bu arılarınızı konaklayacağınız arılık konusunda sizlere engin bilgiler veriyor. Arılık yerinizi tespit ettiniz ardından ise arıcılık malzemelerin ve arınızı koymanız için gerekli olan arı kovanı temini ve bu temin edeceğiniz arı kovanı hakkında detaylı ve ayrıntılı bilgiler vermektedir. Daha sonra bulunduğunuz yörenize ait olan arı ırkı seçimi konusunda yardımcı olunmaktadır. Arıcılık yapacaksınız ama bulunduğunuz yörenin hangi ırk için verimli olduğunu bilmiyorsanız bu konuda başarılı olamayabilirsiniz.

Arınızı temin ettiğiniz ve arıcılık faaliyetlerine başlamış bulunuyorsunuz. Bu süreçte arının bakımı konusunda olsun veya diğer teknik ve yöntemler konusunda bilgiler vermekte olup, en son bal hasadına kadar yapılması gereken her türlü tecrübelerini paylaşmaktadırlar. Bal sağımı bitti yine arıların bakımları devam etmektedir. Bu zamanlarda genele olarak mevsimsel yapılması gereken önemli işler bulunkatır. Sonbahar bakımı, kış dönemi ve ilkbahar bakımı olmak üzere 3 dönemden meydana gelir. İşte arıcılık takviminen göre bir arıcının ne yapacağı anlatılıyor. Bu arıcılık bilgilerinin yanında her an sorularını sorabileceğiniz arıcılık forumu gibi güzel bir kaynak her zaman elinizin altında bulunacaktır. Soru ve sorunlarınız için siteyi mutlaka ziyaret ediniz…

Bir önceki yazımız olan Dadant Kovanlarının Yapılışı başlıklı makalemizde çerçeve, çerçeve ölçüsü ve dadant hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN