+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılık Kredisi

Arıcılık Kredisi

arıcılık kredisiDevletin arıcılık için kanun ve yönetmeliğine göre çok güzel destekleme kredileri vardır. Ama aldığınız krediyi yerinde kullanmak ve bu işi yapmak uygun yeri ve zamanı ayarlayarak bu işe atılmak lazım. Eğer çevrenizde arıcılıkla ilgili güzel bir arıcılık fizibilitesi yapmazsanız orda kaç tana arını konulacağını kestiremezsiniz.

O bölgenin mevsim şartlarına göre krediyi alarak en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Günümüzde bir çok arıcılık için bu işe soyunan arkadaşlarımız oluyor. Ne yazık ki sonu hazin bitiyor. Arıcılık yapacam diye bir dünya krediyi çekiyor ve işi tam anlamıyla öğrenmediği için ve gerekli araştırmaları yapmadığı için batmaya mahkum oluyor. Arıcılık öyle basit bir iş değildir. İşi iyi bilirseniz ve inceliklerini kapmışsanız bir de bu işe aşıksanız çok kolay bir iştir.

Krediyi aldığımız zaman iyi bir şekilde değerlendirerek hem kendimizi ekonomik olarak kalkındırırız hem de ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlamış oluruz. Yerli yerinde krediyi kullanabilirsek bunun bize geri dönüşü çok büyük olacaktır. Günümüzde bu işi bir çok banka yapmakta aynı zamanda normal arıcılık kredisi yanında diğer kredi veren bankalarla karşılaştırma yaparak ona göre almamız daha doğru olur. Bu şekilde kredi alıp doğru bir şekilde planlamasını yaparsa o yılda elde etmiş olduğu bal ile kredi borcunu çıkartabiliri. Bol bereketli günler…

TARIMSAL ÜRETİME YÖNELİK DÜŞÜK FAİZLİ YATIRIM VE İŞLETME KREDİSİ KULLANDIRILMASINA İLİŞKİN UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ

MADDE 1 – (1) Tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması, tarımsal üretimin geliştirilmesi, verimliliğin ve kalitenin artırılması amacıyla, 1/12/2006 tarihli ve 26363 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2006/11201 sayılı Kararname gereği gerçek ve tüzel kişilere T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli kredi kullandırılması ile ilgili usul ve esasları kapsar.

Dayanak
MADDE 2
– (1) Bu Tebliğ 20/11/2006 tarihli ve 2006/11201 sayılı Kararnamenin 1 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

MADDE 15 – (1) Arı Yetiştiricileri Birliği veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği asil veya yedek/aday üye konumunda bulunan arıcılardan, asgari 50 ve üzeri koloniyle üretim yapacak  olan arıcılar ile mevcut koloni sayısını 50 ve üzerine çıkarmak isteyen arıcılara işletme kredisi kullandırılır.

(2) Arıcılık kapsamında kullandırılacak krediler, arılı kovan, yeni kovan, arıcılıkta kullanılan maske, körük, el demiri, bal süzme makinesi, polen kurutma makinesi, ana arı işletmesi oluşturmak için çiftleştirme kutusu, ana arı kafesi, ana arı ızgarası, vb. malzeme ve ekipmanların alımı, ilkbahar beslenmesi için koloni başına 10 kg. şeker, her kovan için yılda 1 kg temel petek alımı, gezginci arıcılık yapanlar için arı nakliye gideri ve işçilik dahil benzeri işletme giderlerini kapsar.
(3) Bu kapsamda, kredi talebinde bulunan arıcılar Birliğe üye olduklarını gösterir belge ile Banka ve/veya Tarım Kredi Kooperatifine başvurur.

Arıcılık Kredisi Alabilmek İçin:
ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ BİRLİĞİ veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği asil veya yedek/aday üye konumunda bulunan arıcılardan, asgari 50 ve üzeri koloniyle üretim yapacak olan arıcılar ile mevcut koloni sayısını 50 ve üzerine çıkarmak isteyen arıcılara;
* Arılı kovan,
* Yeni kovan,
* Arıcılıkta kullanılan maske,
* Körük,
* El demiri,
* Bal süzme makinesi,
* Polen kurutma makinesi,
* Ana arı oluşturmak için çiftleştirme kutusu,
* Ana arı kafesi,
* Ana arı ızgarası vb.malzeme ve ekipmanların alımı,
* İlkbahar beslenmesi için koloni başına 10 kg.şeker,
* Her kovan için yılda 1 kg temel petek alımı,

Gezginci arıcılık yapanlar için arı nakliye gideri ve işçilik dahil benzeri giderlerin finansmanı amacıyla işletme kredisi kullandırılmaktadır.Kredi başvurularında; arıcılarımızın Arı Yetiştiricileri Birliği veya ürün bazında kurulmuş bulunan Bal Üreticileri Birliği’ne üye olduklarını gösterir belgeyi Bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

Cari Tarımsal Kredi Faiz Oranı (%)17,5
Uygulanacak İndirim Oranı (%)40
İndirimli Faiz Oranı (%) 10.5

Bir önceki yazımız olan Dadant Kovanlarının Yapılışı başlıklı makalemizde çerçeve, çerçeve ölçüsü ve dadant hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM

 1. etto dedi ki:

  mehmet uçar bey yazınızı beğeniyle okudum geleceğin arcısı olarak…bir iki yıllık bi stajdan sonra 20 30 kovanla başlamayı düşünüyorum fakat siz gibi deneyimli kişilerinde bilgilerinden yararlanmak isterim

 2. Jim Bridger dedi ki:

  JB Finansal Kredi Şirketi
  Yer: Belçika

  Işiniz için bir acil kredi ihtiyacınız var mı ya da borcunu ödemek için? ilgili başvuru daha inromation için org.stvs@outlook.com şimdi bize başvurun

 3. Merit Hope dedi ki:

  Merhaba,
  Bu hanım, liyakat özel kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olan herkes için bir mali fırsat açtı umut genel kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır şartlar ve koşullar altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranı kredi vermek.

BİR YORUM YAZIN