+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık yapabilmek için bu işte kullanılan temel arıcılık aletlerini bir araya toplamak istiyorum. Yaptığınız arıcılığın kapasitesine göre ister 100 arınız olsun, ister 5 arınız olsun aşağıya resimlerini koyduğumuz arıcılık malzemlerinin hepsi olmak zorundadır. Benim az arım var deyip bu aletleri almamazlık edemeyiz. Arılarımızdan güzel bir verim ve hasat alabilmek için arıcılık malzemlerimiz tam ve eksiksiz olmalıdır. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını açıklamalı olarak yazmak istemiyoruz çünkü daha önceki arıcılık malzemeleri kategorisi altında bu konuyu ayrıntılı bir şekilde yazdık. Buraya şöyle görsel olarak olmazsa olmaz olan arıcılık aletlerini bir araya topladık. Bu arıcılık aletlerinin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorsanız ARICILIK MALZEMELERİ konusuna bakabilirsiniz.

Temel Arıcılık Malzemelerimiz Şunlardır:

arı kovanıarıcı maskesiarı körüğü

Arı Kovanı                                 Arı Maskesi                                         Arı Körüğü

arı şurupluğuarı mahmuzuarıcı el demiri

Arı Şurupluğu                                  Arı Mahmuzu                                Arıcı El Demiri

arıcı fırçasıarıcı eldiveniarıcı teli

Arıcı Fırçası                                Arıcı Eldiveni                              Çerçeve Teli

bizdelme aletiSır tarağı

Arıcı Bizi                               Çerçeve Delme Aleti                                Bal Sır Tarağı

Yapmış olduğumuz arıcılığa göre bunların dışında bulunması gereken arıcılık aletlerimiz şunlarıda ilave edebiliriz. Eğer büyük çapta bir arıcılık yapıyor istek çercevelerden almış olduğumuz balı, bal süzme makinesinden süzme bal elde etmek zorundayız. Bunların yanında, polen kurutma makineleri, balmumu eritme makineleri, ana arı ızgarası, sır bıcağı, polen tuzağı ve bal süzgeci gibi aletlerimizde olabilir.

Bir önceki yazımız olan Oğul Arısını Koyma başlıklı makalemizde arı oğulu, arıcılık ve oğul hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. bayram dedi ki:

  datçada yaşıyorum ve bilindiği gibi buranın balı ve bademi ünlü kekik çiçek çam hepsini denedim ama hiçbiri asya balın yerini tutamaz bundan eminim balı sağlıklı yerden almak gerekli

 2. admin dedi ki:

  Değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkur ederim.

 3. kiyas dedi ki:

  ben fransadan kiyas gectimiz yil aricila basladim suan da iki kovan arim var coaltmak istiyiorum bunun icin de mazeme ye ihtiyacim var yardim ci olur saniz seviniri .aricilik cok hosuma gidiyor. ilginize tesekur ederim.

 4. admin dedi ki:

  hocam, bu sayfamızda bulunan bütün arıcılık malzemelerini sizin yapmanız gereken temel işler için olmazsa olmazlarındandır.

 5. ihsan taş dedi ki:

  arıcılıl yapmak istiyorum. anamur ve akdeniz kıyısı ve toroslarda bu yöreye ait arı ırkı varmıdır.

BİR YORUM YAZIN