+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arılar Biz Baldan Başka Ne Verir Ne Kazandırır?

Arılar Biz Baldan Başka Ne Verir Ne Kazandırır?

 

1- OĞUL ARILARI

 

           Arıların baldan sonra bize verdiği ikinci ürün arı oğullarıdır. Bir arı ailesi 1-2 ve hatta iyi geçen yıllarda ve iyi bir bakım ve beslenme yapıldığında 5-6 kadar oğul alabiliriz.

           Fenni Arıcılıkta kuvvetli kovanlardan yapay/suni oğullar almakta mümkündür.  Atalarımız arı birden, davar ondan ürer/çoğalır demirşler.  

 

2- POLEN – ÇİÇEK TOZU

             Arıların üçünçe ve pek değerli bir ürünü ise, arka bacaklarındaki sepetlerinde kovanlarına renk renk, yumak yumak taşıdıkları polendir.

Kovanlarda yerleştirilen polen tuzakları ile derlenir.

 

3- ARI SÜTÜ

       Arıların bize bahşettiği dördüncü bir ürün ise arı sütüdür. İnsan sağlığı ve beslenmesinde, polen gibi harika bir besindir.

 

4- PROPOLİS

       Arıların uçma deliklerini daraltmak ve kovandaki çatlaklıklarını sıvamak için ağaçların körpe sürgünlerinde topladıkları ve polen gibi arka bacaklarındaki sepetciklere depo ederek kovanlarına taşıdıkları bu reçineli, acımtırak lezzette, keskin kokulu, sarımtırak renkli madde de dış ülkelerde bilhassa cilt hastalıklarını tedavisinde kullanılmakta, çok kuvvetli antibiyotuk özelliği bulunmakta, polen ve arı sütü gibi değerlendirilmektedir.

 

5- ARI ZEHİRİ

          Tababette bilhassa romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan arı zehiri üretimine pazar bulunamaması nedeniyle henüz yurdumuzda başlanmamıştır. Dış ülkelerde kilosu yaklaşık bir ton bal değeri civarındadır.

 

6-BALMUMU

         Arıların diğer çok önemli ürünü ise balmumudur. mabetlerin nurlandırılmasından tutalımda sanyiin pek çok kollarında aranan balmumumunun en önemli kullanma yeri Moder Arıcılıkta Temel Petek olarak tekrar tekrar kullanılabilmesidir. Arıcılıkta altın gib değerlidir. Saf Balmumu fire vermez senelerce saklanabilir.

 

7- ANA ARI ÜRETİMİ VE SATIŞI

        Yurdumuzda Ana arı satışları başlamıştır. İsteyenlere posta ve kargo gibi araçlarla 24 saat içinde adrese teslim edilmektedir. Bu konuya eğilecek özel ve resmi kuruluşlyar yalnız kazanmakla kalmayacaklar iyi cins analarla yurt aracılğının kalkınmasına da yardımcı olacaklardır.

 

8- ARILI KOVAN VE KİLO İLE ARI SATIŞLARI

      Yurdumuzdan ve dış ülkelerden arı ve arılı ilkel veya fenni kovan alım istekleri her yıl artmaktadır. Yurdumuzda arı alım satış işleri ve her yıl daha çok artan istekleri maalesef talepleri karşılayamamaktadır.

 

9- ARILARINIZI, BİRKAÇ AYLIĞINA KİRAYA VERMEK SURETİYLE GELİR SAĞLAMA OLANAKLARI VARDIR

              Arılarla uğraşma olanağı bulamayan tarla, bahçe ve sera sebzecileri ile bilhassa ve bilhassa meyve bahçesi sahyleri, ürünlerinin bol ve kaliteli olması için ağaçlarınını çiçeklenme devresinde, arılı kovanlar kiralayarak çok yüksek ücret ödemektedirler gelişmiş ülkeler. Yurdumuzda da talepler her yıl artmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN