+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arılar Yaşamındaki Özellikler

Arılar Yaşamındaki Özellikler

 

        Arılar toplu halde yaşarlar. Toplumundan ayır kalmış olan arılar, yaşamını sürdüremeyerek 8-10 saat içinde ölürler. Toplumun teşkül eden fertler arasında son derece düzenli bir iş bölümü vardır. Yuvalarına çok bağlıdırlar: Şiddetli fırtına, dolu, yağmur, yangın vs. Gibi nedenlerle uçuş yeteneğini kaybetmeyen arılar, akşamleyin mutlaka barınaklarına dönerler.

   

           Arılar, sağlam ve sıhhatli kaldıkları ve çalışarak toplumuna hizmet ettikleri sürece kovanlarında kalabilirler. Gerek çalışarak yıpranma, gerek yaşlanma, gerek hastalık nedeni ile çalışma yeteneği kaybetmiş olan arılarla: zayıf, cılız veya sakat olarak doğmuş olup, toplumuna hizmet edemeyeceği anlaşılan arılar, acımasızca kovandan atılarak ölüme terkedilirler. Hemen halen hiçbir insan ve hayvan toplumunda görülmeyen bu sert kanun, yahmız arı topluluğunda vardır.

 

           Arı toplumunda asla kayırma, iltimas ve müsamaha yoktur. Kovanın en kıymetli varlığı ECE arı dahil çalışma kabiliyetini yaşlılık, sakatlık, hastalık vs. Gibi nedenlerle kaybederek yumurtlamayı azaltmışsa ve görevini yapamaz duruma düşse, hemen onu da öldürüp dışarıya atmakta en ufak bir dereddüt göstermezler. Ne var ki, ana arı öldürüp atmadan önce onun yerini alacak genç, sağlam, sıhhatli, cevval ve dinamik bir ana arı yetirmeden, yani toplumun bekasını garantiye almadan onu saf dışı etmezler.

 

           Arıların son derece hassas bir koku alma duyuguları ve bir çalı arasındaki bir çiçeği çok uzaklardan fark edebilmeye elverişli keskin gözleri vardır.

 

             Nezik ve zarif yapısına oranla Herkül gibi kuvvetli, henüz tam anlamı ile öğrenilemeyen çok kuvvetli hissi ve kendi arzusuna göre açılarak, uzayarak ve katlanarak bal özünü emmesine, sorup çekmesine elverişli doğa harikası olan dilleri vardır.

 

 

 

        Yaşamlarını sağlayan bu kabiliyetleriyle düzenli ve huzurlu bir hayat sürdüren topluluk, bir aile ve medeni millet gibi, birbirini tanıyan, birbirine yardım eden, yol gösteren ve her konuda iyece anlaşmış ve kanaşmış bir topluluktur.

                                                  

Bir önceki yazımız olan Arıların Çoğalması başlıklı makalemizde ana arı, arı yumurtası ve arılar nasıl çoğalır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN