+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arılarda Tozlaşma

Arılarda Tozlaşma

Arılarda TozlaşmaHer geçen gün arıların insan yaşamında ne kadar büyük öneme sahip olduğunu görmekteyiz. Çünkü arılar bize sadece kovanındaki ürünleri vermiyor aynı zamanda bu ürünleri toplarken doğada gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerde önemli.

Tozlaşmada, bal arılarının paylarının, % 80- % 90’a kadar çıkması nedeniyle, vazgeçilmez bir yere sahiptirler.

Meyve ağaçlarının çiçek açtıkları bir zamanda, bir armut ağacından, eşit miktarda çiçek ihtiva eden iki dal seçilir.Dalların bir tanesi, arıların konmasını engellemek için ince bir tül ile örtülür, diğeri serbest bırakılır.

Arıların, çiçeklerine serbestçe konabildiği armut dalında, 33 armut yetiştiği halde, tül ile örtülü dalda, bir tek armut bileyetişmediği görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN