+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıların Baş Ürünü Bal’ın Faydaları

Arıların Baş Ürünü Bal’ın Faydaları

 

                Arıların yüzlerce tür çiçeklerden derledikleri balda güzel kokulu reçineler, pek çok besinlerde bulunamıyacak kadar çok ve çişitli madensel maddelher, vitaminler, anzimler, antibiyotikler, ile sindirimi son derece kolay ve süratli olan meyve ve üzüm şekerleri vardır.

 

 

              İnsan bünyesi için kuvvet,  kudret kaynağıdır. İnsanın doğumundan, yaşamının sonuna kadar zararsızca alabileceği en yararlı besinlerdendir. Şifa verici özellirleri yanında, antiseptik etkisi ve antitoksit hassası vardır. Kalp, karaciğer, mide, verem, kemik yapısı, cilt, cinsel yaşam, kan ve hatta şeker hastalığı üzerindeki etkileri, pek çok yayınlarda, uzun uzun belirtilmiştir.

 

          İnsan sağlığı ve beslenmesinde yarattığı bu emsalsız etkileri bulunan balı, dışardan satın alacağının her balda değil, ancak ve ancak kendinizin, yakınlarının ve tanışlarınızın ürettiği balda bulabileceğinizi de bilhassa belirtmek istiyorum.

 

 

      Baldaki sindirim kolaylaştırıcı enzimler, bal ile birlikte yenilen unlu ve etli besinlerin hazmını süratlendirir, mideyi ve kalbi kuvvetlendirir ve pangreasın ödevini kolaşlaştırır. Her yemekten sonra alınacak bir iki çay kaşığı bal hazmı kolaylaştırmakla kalmaz, bünyemizin direncini de artırır.

 

 

      Tün kutsal kitaplarda da balın faydalarından söz edilmekte ve tüketilmesi öğretilmektedir. Hazreti Muhammed Her akşam yatarken birbardak bal şerbeti içen kimse,, ömrü boyunca dert görmez. Hazreti Musa Bir insan sabahleyin uyanınca bir tas bal şerbeti ile bir dilim ekmek yerse 62 dertten kurtulur.  Hazreti İsa si eBal yuvaya lezzet, ruha tad, yavrunuza şifa verir. Demişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN