+90 533 208 22 57

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıların Beslenmesi

Arıların Beslenmesi

Arılar Ne İle Beslenmelidir

Arılar ya süzülmüş bal, yada şeker şurubu ile beslenir. Arılara yem akşam verilip sabah alınmalıdır. Gündüz verilirse yağmacılığa sebep olur. Arıların dışarı çıkmayacağı kadar serin olan günlerde de kavanozdaki şurubun bitene kadar beklemekte sorun olmaz.

Ballı kovanlardaki ballı çerçeveleri çıkararak, balın sırrını bozup, bu çerçeveyi tekrar kovana koymak suretiyle arılara mükemmel bir gıda verilmiş olur.

 

Şeker Şurubu Nasıl Yapılır?

İlkbaharda arılara daha koyu sonları ise daha duru şerbet verilir. Ana arıyı yumurtlamaya teşvik için mart ve nisan ayında başlanacak yem şu suretle hazırlanır.

Bir bardak suya bir bardak şeker hesabı ile,

Evvela su kaynatılır. Ateşten indirilir. Şeker, içerisine koyanarak iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra arılara verilir, bir kilo kadar şuruba 1-2 gram kadar tuz, şuruba kaynatmadan evvel ilave edilmesi faydalıdır.

Aşağıyada bir kaç tane yemlik çeşitleri koydum bakabilirsiniz.

[nggallery id=7]

Bir önceki yazımız olan Bal Hasadı başlıklı makalemizde arılar, Bal ve bal arıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Karniyol Ana Arı

02 Temmuz 2009

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN