+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıların Çiçekleri Hatırlaması

Arıların Çiçekleri Hatırlaması

Arıların Çiçekleri HatırlamasıArıların Çiçekleri Hatırlaması

Bal arısının bir çiçeğe konduktan sonra yine aynı şekilde gelip bu çiceği bulması muazzam bir olaydır. İşte bununla ilgili yapılan bir araştırmayı sizler ile paylaşmak istiyoruz.

1981 yılına kadar, arıların her çiçeğin ayırt edici özelliklerini, zihinlerine yerleştirdiklerine inanılıyordu. R. Wehner, 1981 yılında yaptığı araştırmalarla, bunun doğru olmadığını ortaya koydu. ABD’li bir biyolog olan James Gould, arıların çiçek resimlerini çekip, oldukları gibi hafızalarına kaydettiklerini ve herbirinin biçimini, omurgalılar gibi eksiksiz hatırladıklarını doğruladı.

Arılar bir fotoğraf makinesi gibi her şeyin resmini çekip ona hatırladıklarını görmekteyiz. Gerçekten yaratıcının kudretini gösteren olaylardan bir tanesi diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Arıların Kovanı Havalandırması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

01 Eylül 2015

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN