+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Arıların Çoğalması

Arıların Çoğalması

 

 

 

 

              Şubat ayında ana arı yumurtlamaya başlar. Ananın petek gözlerine bıraktığı yumurtalar 3 gün sonra çatlar. Bundan kurtçuk çıkar. Bu kurtçukları işçi arılar 5-6 gün beslerler.

 

 

         Kovanın içindeki mevcut bal ve çiçek tozunu arılar kursaklarında arı sütü haline sokarak bu kurtları beslerler. Bundan sonra yavruların üzerini kahverengi bir sırla kapatırlar. Bu kapalı yavru gözlerinden de 12-14 gün sonra arı yavruları çıkar.

 

 

 

         Arılar baharda dışarıya çıkıp ortalıkta bolca çiçek tozu ve nektar buldukça ana aryı daha çok baslerler. Ana arıda kovanın kuvvetine göre bir günde 300-3000 yumurta yapar. Böylece ilkbaharda kovandaki arı mevcudu süratli çoğalır.

 

 

 

Erkek ve işçi arılar dünyaya gözlerini açtıktan sonra ömürleri boyunca bal ile beslendiği halde ana arı yalnız arı sütü ile beslenir.

 

                                                                                                                                                                                                                                        

 

Bir önceki yazımız olan İnsanı Sokan Hangi Arılardır? başlıklı makalemizde arı, arı sokması ve arı zehiri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN