+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bal Alırken Bilmeniz Gerekenler

Bal Alırken Bilmeniz Gerekenler

Bal Alırken Bilmeniz GerekenlerBal ile ilgili günümüzdeki sahtekarlıklar aldı başını gitti. Buna rağmen biz üreticiler olarak bazı püf noktaları bilirsek sahte bala karşı önlem almış oluruz. Bal alırken bilmeniz gerekenler olarak bir kaç madde şeklinde sıralama çalıştık.

Balın içine koyacağınız bir ekmek parçası, sahte balı bulmanıza yardım edebilir. Ekmek yumuşar ise o bal değil şekerli şuruptur. Ancak ekmek katılaşırsa o zaman bu yediğinizin bal olduğuna emin olabilirsiniz.

Eğer aldığınız bala şeker katılıp katılamadığını test etmek isterseniz, ihtiyacınız olan şey iki parça kağıt. Kağıdın birine bir damla bal damlatıp, diğer kağıt parçasıyla üstünü kapatın ve hafif bastırın. Üstteki kağıt hızlı bir şekilde ıslanırsa bal şekerli şurupla yapılmıştır. Yok 3-5 dakika sonra ıslanmaya başlamışsa o balı yiyebilirsiniz.

Bir bardağa ılık su koyup bir kaşık balı içine koyarak karıştırın. Tamamen eridikten sonra bardağın dibinde veya üzerinde artıklar oluşmuşsa, bala bir takım yabancı maddeler konduğu söylenebilir.

Biz her yazımızda belirtiğimiz gibi yine bu yazımızda da konumuzu yenilemek istiyoruz. Bal almak istiyorsanız muhakkak çevrenizde arıcılık yapan birilerinden almayı unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN