+90 533 208 22 57

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bal Çeşitleri Nelerdir?

Bal Çeşitleri Nelerdir?

Değerli arıcılarımız buraya yıllık olarak ruhsatlı arı ilaçları hangileri olduğunu yazacağız. Her yıl güncel olup, bu listede bulunan arı ilaçlarını kullanmaya çalışalım. Bilmediğiniz ve üzerinden ruhsatı olmayan ilaçları almayın lütfen. Çünkü şu hastalığa son buna son gibi reklamlara aldanıp arılarınızı telef etmeyin. Kulak duyma bilgiler ile her gördüğünüz ilacı arılarınıza vermeyin. Aynı zamanda takviye beslenmesi ile arı ilacını ayırın. Biri besleme amaçlı diğeri ise direk zararlılara karşı mücadele ile için üretilmiştir.

Bu yıl itibari ile yani 2017 Yılı Ruhsatlı Olan Arı İlaçları Şu şekilde (tablonun gelmesini biraz bekleyin); 

Yukarıda incelemiş olduğumuz gibi Bakanlık tarafından izin verilen arı ilaçlarını görmüş oluyoruz. Ruhsatsız olaraksatılan ilaçlara karşı duyarlı ve uyanık olalım. Çevremizde bulunan diğer amatör ve bilinçsiz bir şekilde arılarına ilaç veren arıcılarımız uyarmayı da ihmal etmeyelim.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Karniyol Ana Arı

20 Şubat 2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN