+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bal Hasadı

Bal Hasadı

   Fenni arıcılıkta kovandan senede 2-3 defa bal hasat edilebilir. Gerekballıkta, gerekse kuluçkalığın yan tarafındaki iyice olgunlaşmış balları lüzümunda alabiliriz. Alınan bu ballı çerçeveler yerine ya suni petekler konu, yada balı sızdırılmış kabartılmış petekler sonur. Mevsim müsait giderse bu hazır peteklere arılar kolaylıkla yine bal doldururlar.

  

    Ballık tamamen dolduğunda, gövdeden ayrılarak kovanın civarından bir yere konulur. Ballık üzerindeki örtü tahtaları alınmaz. Ballığı alınan kovanının üzerine ya yedek örtü tahtaları alınmaz. Ballığı alınan kovanının üzerine ya yedek örtü tahtaları veya bir telis parçalası konularak kapağı kapatılır. Bundan sonra ballık üzerindeki örtü ttahtaları birer birer kaldırılarak teker teker alınan ballı çerçeveler kovankapısı önüne getirilerek üzerindeki arılar silkilir. Kalan bir kaç arıda tavuk teleği veya arıcı fırçası yardımıyla kovan önüne süpürüldükten sonra bu ballı çerçeveler kapalı bir sandık veya odaya götürülür. Ballıktan çerçeveyi aldıktansonra yine hemen örüt tahtasını kapatmalıdır.

 

   Bal hasadını mutlaka sabah çok erken vey aakşama doğru geç vakit yapmalı ve etrafa bal bulaştırmamaya dikkat etmeliyiz, yağmaçılığa meydan vermeyelim.

    Ballığı hiç indirmeden, üsten duman verilip, arılar alt kata geçirilerek, alınan çerçeveleri, yine içma tahtası üzerine veya öne serilen bez parçasına arılar silkilipy, fırça ile tümü temizlenerekete alınır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. surucu indir dedi ki:

    bu siteyi seviyorum cunku hizli tesekkurler

  2. Masajistka dedi ki:

    harika bir web sitesi elinize emeginize saglik abilerim

  3. Evtini Samoletni dedi ki:

    Tesekkurler arkadaslar, bir ricam olucak bana bu tarz filmleri seyredecegim hizli site onerebilirmisiniz

BİR YORUM YAZIN