+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Bal İle Kanseri Yendi

Bal İle Kanseri Yendi

Kastamonu ‘ da 8 yıldır kanser mücadelesi veren 52 yaşındaki Necati Esiroğlu, sadece Ilgaz ‘ da bulunan arıların yaptığı bal sayesinde kanseri yendi.Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden emekli olan Necati Esiroğlu (52), 2003 yılında ishal, iştahsızlık ve halsizlik nedeniyle hastaneye müracaatta bulundu. Burada yapılan kontroller ve tetkikler sonucunda Hacettepe Üniversitesi Hastanesine sevki uygun görüldü. Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde yapılan bütün tetkik ve tedaviler sonucunda teşhis konulamayan Necati Esiroğlu, ilk aşamada hastalık saptanamadığı için Atatürk Sanatoryumuna gönderildi. Burada da bir müddet tedavi altında tutulan Necati Esiroğlu, bir arkadaşının İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesini önermesi üzerine buraya gitti. Bu zaman zarfından 8 ay boyunca şifa arayan Necati Esiroğlu, hastalığın etkisiyle toplam 25 kilo kaybetti. Her ay gittikçe kendisinin daha da zayıfladığını fark eden Esiroğlu, son olarak Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde 21 günlük tedavi süresi sonunda Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu tarafından hastalığı tespit edildi. Daha sonra aynı hastanede Onkoloji Bölümü doktoru Prof. Dr. Erkan Topuz ‘ a sevk edilen Esiroğlu, ne tür hastalıkların olduğunu saptandı.

8 YILDIR KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR
Yapılan 9 aylık bir tedavi sonrasında Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde mide ve bağırsak kanseri hastalığı teşhisi konulan Esiroğlu, burada tedavi altına alındı. Esiroğlu ‘ na ilk olarak burada ilaç tedavi başlatıldı ve aynı tedavi yaklaşık olarak 8 yıldan fazladır sürüyor. Ayrıca Esiroğlu, her ay düzenli olarak iki defa Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine kontrollere gitti.
Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından başlatılan tedavi sürecinde kullandığı ilaçların dozu yüksek olduğu için yan etkilerinin görülebileceği uyarısını yaptıklarını ifade eden Esiroğlu, “Aynı zamanda hocamız bana, ilaçların kan kanseri riski, kemik erimesi, tüberküloz ve mantar gibi hastalıkları tetiklediğini söyledi. Bizde tedaviyi anlayışla karşılayarak bugünümüze kadar ilaçları kullandık” dedi.

MUCİZEVİ BAL ‘ I BİR ARKADAŞINDAN ÖĞRENDİ
Çapa Tıp Fakültesine düzenli olarak her ay iki defa kontrollere gittiğini açıklayan Necati Esiroğlu, Ilgaz Dağında yetişen bu mucizevi balı bir arkadaşından öğrendiğini belirterek, “Bu arkadaşımız bana, ‘ Sizin orada bir Ilgaz Dağı var. Burada bir bal oluyor. Ticari amaçlı yapan değil de harici bir kişi tarafından yapılan bal var. Bu bal her türlü hastalığa iyi geliyor. Bu baldan kullan ‘ dedi. Bende tedavim tamamlandıktan sonra Kastamonu ‘ ya döndüğümde araştırmaya başladım. Daha sonra böyle bir arkadaşı bulduk. Bu arkadaşımızın arısı sadece bir yılda ancak 10 kilo bal yapabiliyor. Bizde bu arkadaşımıza gidip hastalığımızı anlattık ve bize yardımcı oldu. Dedi ki: ancak sana 2 kilo bal verebilirim. Bende tamam sen iki kilo ver dedim. Daha da lazım olursa bir kişiye söz vermişti. O arkadaşta balını almamış. Bana o yıl için 3,5 kilo bal verdi. Bundan sonra bana her yıl 6-7 kiloya yakın bal vermeye başladı. Hastalığı rahatsızlığı olmayan kişilere yani haricinde bu balı satmıyor. Düzenli olarak bu balı kullanmaya başladım. Benim hastalığımı yenmemde ilk öncelik olarak bu bal vesiledir” diye konuştu.

MİDE VE BAĞIRSAK KANSERİNİ BU ‘ BAL ‘ SAYESİNDE YENDİ
Ilgaz dağında çok özel üretilen bu bal dışında başka hiçbir şey kullanmadığını vurgulayan Esiroğlu, “Bu hastalığa yakalanmış vatandaşlara verilen ilaçların aynısını bana da verdiler. Bu ilaçların yanı sıra sadece şükürler olsun bu balı kullandım. Bu hastalığı yenmemin yüzde 80 etkisi bu baldır. Bunu doktorlarda gittiğimiz kontrollerde doğruladı. Piyasada çok bal var ama bu bal diğer ballarla eş değer değil” şeklinde konuştu.

BAL ‘ IN ŞİFASI DOKTORLAR TARAFINDAN DOĞRULANDI
8 yıldır mide ve bağırsak kanseri tedavisi gören Necati Esiroğlu, arıların Türkiye ‘ de sadece Ilgaz Dağında yetişen çiçeklerden topladığı balın kendisine şifa getirmesini doktorların doğruladığını belirterek, şöyle konuştu: “Bu çok özel arılar balı, Ilgaz ‘ da özel çiçeklerden alıyor. Her çiçekten bal almıyor. Bu yüzden balı özel kılıyor. Balın tadında az bir şey acımsı bir tat var. Doktorlar bana yaptıkları tetkiklerde şuandaki sağlığın normalin üzerinde dediler. Sen artık normal bir vatandaş şeklini almışsın dediler. Bilhassa bundan sonra yediklerine ve içeceklerini dikkat edeceksin dediler”

TÜRKİYE ‘ DE SADECE ILGAZ DAĞINDA BULUNUYOR
Türkiye ‘ nin dört bir yanında araştırmalar yaptığını kaydeden Esiroğlu, bu bala benzer bir başka bal daha bulamadığını ifade ederek, “Sadece bu tür hastalıklara iyi gelen bal türü bu arkadaşta var” dedi.

BAŞBAKAN ‘ A DA TAVSİYE EDİYOR
Bağırsak kanseri hastalığına yakalanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ a mesaj gönderen Esiroğlu, “Sayın başbakanımızın hastalığını biliyoruz. Bu yüzden başbakanımız alsın bu balı bir araştırsın. Test ettirsin. Ülkemizde ileri derecede tıp dallarımız var, laboratuvarlarımız var. Alsın bir örnek incelettirip baksın. Sayın başbakanımız bu baldan kullanıp benim gibi şifasını kısa bir sürede bulabilir. Ilgaz dağımızda yetişen ve çok özel arıların sadece Ilgaz dağında yetişen çiçeklerden elde ettiği bu balı sayın başbakanımıza tavsiye ederim” diye konuştu.

NORMAL SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Yüzde 80 ‘ nin üzerinde bir kanserin vücuduna bulaştığını anlatan Esiroğlu, bu bal sayesinde hastalığı yendiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Şuanda yüzde 10 ‘ un altına kadar kanser belirtisi düştü. Büyük bir hastalık bu. Benimle beraber tedavi süreci başlayan sadece Kastamonu ‘ dan 30 ‘ dan fazla kişi şuanda hayatını kaybetti. Onların yanında sadece ben hayatta kaldım. Bugün için çok şükür sağlıklıyım. Bana emek veren herkese teşekkür ediyorum”

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Erdem kaya dedi ki:

  bal bir bölgenin bittki filorasıyla alakalı o bölgede hangi bitkiler yetişiyorsa arı balı o bitkilerden yapar.ılgaz dağının bitkiflorasına bakılır yöreninde adı yazılır ne balı olduğu belli olur.Bitkilerin ağırlıklı olduğu içerdiği kimyasalardan onun kanser veya başka bir hastalığa neşekilde etki ettiği belli olur mutlaka mücize bir besin kaynağı bal çok faydalı herkes şifa bulsun.ılgazdağın 61familya 265cins 630toksin bitki florasına sahip bunlar azdeğil.bunları hesapetmek lazım herşey insanlar için slamlarr

 2. engin ucar dedi ki:

  benden kastamonuluyum ama almanyada yasiyorum bende bu karakovan bali icin yazamakistedim esimde rahatsiz iyilesmesine faydali olurum ve gercekten gercek bal ise almak isterim ve size nasil ulasabilirim telefon veririseniz sevinirim tskler

 3. kadrıye dedi ki:

  nereden bulabılırız bu balı?

 4. admin dedi ki:

  Kestane balı almanız gerekiyor. Bizde kestane balı bu yıl bitmiş bulunmaktadır. Dilerseniz diğer ürünlerden alabilirisniz.

 5. nedimenes@outlook.com dedi ki:

  kansere iyi gelen bu balı nasıl bulabilirim lütfen irtibat kuralım bu abimizle

BİR YORUM YAZIN