+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bal, Karaciğere Faydalı

Bal, Karaciğere Faydalı

avrasya balGünümüzde bilimsel araştırmaların ilerlemesiyle beraber bal ile ilgili yeni yeni buluşlar çıkmaya başladı. Düne kadar balın bir gıda maddesi olarak tüketirken artık günümüzde bir ilaç olarak kullanılmaya ve tüketilmeye başladı. Tabi ki böyle bir bal marketten gidip 10 liraya veya 15 liraya aldığınız bir bal olmamalı tamamen doğal ve organik bal yöntemleri ile üretilmesi önemlidir. Tamenen arı çiçek özünü doğada bulanan çiçek özlerinden alması gerekmektedir.

Konu ile ilgili olarak Samsunda düzenlenen bal semimerinde konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Sevgi Kolaylı, balın sağlık açısından önemini bu sözlerle anlattı: “Modern tıbbın kurucularından İbni Sina’nın yazdığı El-Kanun Fit-Tıb balın tedavi edici yönünü ele alır. Hastalıklara karşı hazırladığı onlarca reçetenin içeriğinde bal kullanır. Araştırmalarla balın bilinen tedavi edici özelliklerine yeni özellikler eklendi. Bal artık sadece bir gıda maddesi olmaktan çıktı. Karaciğer hasarı olarak da adlandırılan siroz hastalığının tedavisi için kullanılıyor. Ayrıca depresyona karşı da anti-depresan etkisi var. Bal, anti-mikrobiyal özelliğiyle de virüsel hastalıklara/yaralara karşı kullanılıyor.”  diye kendisi de ifade etmiş bulunmaktadır. Umarım organik bal bulmanız dileğiyle.


Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN