+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Bal Reklamlarının Kaldırılması

Bal Reklamlarının Kaldırılması

bal üreticileriTürkiye’nin dört bir yanından Tekirdağ’ın verimli ayçiçeği tarlalarına bal üretimi için gelen arıcılar, televizyonda satılan bal reklamlarının kaldırılmasından dolayı memnun olduklarını, televizyondaki bal reklamlarına inanılmaması gerektiğini söyleyerek, tüketiciyi uyardı.

İzmir’in Bergama ilçesinden Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesine ayçiçeği balı için gelen Hüseyin Ertürk, “Televizyondaki programlarda kendine üreticiyim diyen kişiler çok ucuza bal satıyor. Satılan balın gerçekle alakası yok, glikoz balı satıp vatandaşı kandırıyorlar” dedi.

Bal üreticisi Ertürk, bir arkadaşının bu ballardan aldığını ve balın glikozdan olduğunu belirterek, “Bir arkadaşım bizden bal almayarak bu programlardan bal sipariş etmiş. Biz üreticiler arkadaşımızın almış olduğu balı inceledik bal katkılı. Gerçek balı kavanozda baş aşağı çevirdiğin zaman bal kopmadan akar ama arkadaşımızın almış olduğu bal kavanozdan akmıyor. Durum böyle olunca biz balın glikoz olduğunu anladık. Bal reklamları şu anda yayından kaldırıldı. Bu bizim için çok iyi oldu. Vatandaş arıcıdan pahalı diye bal almıyor, ucuz diye oradan alıyor ama bilmiyor ki oradaki balın glikoz olduğunu. Bal reklamlarının yasaklanması bizim için çok iyi oldu” diye konuştu.

“ARICILAR OLARAK FİYATLARDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Ertürk, bu sene balda verim olmadığını, teneke fiyatların düşük olduğunun altını çizerek, “Bu sene balda verim yok. İlk olarak Bursa’ya bal yapmak için gittik. Oraya gidene kadar arılarıma 6 bin TL masraf ettim. Bursa’da istenilen verimi alamadık ve Tekirdağ’a geldik. Hiçbir arıcı fiyatlardan memnun değil. Balın iyisini kaşıktan tabağa döktüğümüzde anlarız. Kaşıktan tabağa dökülen bal kopmadan akıyorsa iyi kaliteli, katkısız baldır ama kopuk kopuk akıyorsa o balda bilin katkı maddesi ve glikoz vardır” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN