+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bal Sahtekarlığı

Bal Sahtekarlığı

Bilindiği üzere son zamanlardaki bal reklamlarından artık neredeyse tiksindik. Bu durum ilk başta arıcı ve bal satanlar için iyiye işaret olsa da sonuç itibari ile gerçek üretici ve tüketici kötü yaralamaktadır. Çünkü tüketici gerçek bal diye öve öve özellikleri bitirilemeyen baldan sipariş veriyor ve karşısına ummadığı bir bal çıkınca şok oluyor. Doğal olarak da tüketici baldan tiksinmiş oluyor. Gerçek üretici olan arıcı bundan nasibini alıyor. Aşağıdaki haberi okuyunca ve videoyu da izlediğinizde konuyu daha iyi anlamış olacaksınız.

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı sofralarımızdan eksik etmediğimiz bal ile ilgili şok bir gerçeği ortaya çıkardı.

Deşifre ekibi artan bal reklamlarının ardından piyasadaki ballar üzerinde analizler yaptırdı. Testleri gerçekleştiren TURKLAB Genel Sekreteri Dr. Can Demir şok edici sonuçları canlı yayında paylaştı ve analiz edilen balların yüzde kırkında şeker ve glikoz gibi katkı maddeleri tespit edildiğini söyledi.

Programa konuk olan, Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak ise bal reklamı yapan bazı firmaların tüketiciyi yanılttığına dikkat çekti. Kavak 2012 yılı içinde tüm gıda gruplarında sahtecilik yapanların adlarının açıklanacağını da vurguladı.

KONU İLGİLİ KANAL DA ÇIKAN HABER:
[face]http://video.l3.fbcdn.net/cfs-l3-ash4/443155/451/193407417434602_46242.mp4[/face]

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN