+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Balın Olgunlaştığı Nasıl Anlaşılır

Balın Olgunlaştığı Nasıl Anlaşılır

  Balın olgunlaştığı, çerçevedeki ballı gözlerin tamamen, yahutta hiç değilse 2/3 den fazlasınının sırlanmış olmasıyla anlaşılır. Arılar balı, peteğin üst tarafından sırlamaya başlarlar.

   Üzeri sırlanmamış olan çerçevedeki bal olgunlaşmamıştır. Olgunlaşmamış ballar uzun müddet dayanmaz. Tuhammür eder, ekşir, zai olur. Balın çabuk olgunlaşmasını temin etmek için, uçma deliğini genişletmek ve yemleme deliğini açmak suratiyle kovanda mükemmel bir havalanma sağlanmalıdır. Akşamleyin ve gece kovan kapısı önünde arıların yüzleri kovana dönük olarak kanat çırpması baldaki fazla suyun uçmasını, dolaysıyla balın olgunlaşmasını sağlamak içindir

Bir önceki yazımız olan İlkel Kovan Ve Petek başlıklı makalemizde arı, arı türleri ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN