+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Balın Saklanması

Balın Saklanması

balın saklanması 1Saf ve temiz bal, genel olarak çabuk bozulmayan ve saklanması kolay bir maddedir. Ancak, balın kapalı kutularda ve hava ile ilişkisi olmayacak şekilde saklanması gerekir. Elde edilen balların değer fiyatla satılması için bir müddet elde tutulması gerekebilir. İşte böyle durumlarda balların uygun depolarda saklanması ve bu depoların her bakınmda serin ve temiz olması gerekir. Çok sıcak, rutubetli ve kokulu yerlerde balın saklanması doğru değildir. Süzme balların cam kavanozlarda ve paslanmaz tenekelerden yapılmış özel kaplar içide saklanması ve kapaklarının hiç hava almayacak şekilde sıkıca kapanması gerekmetedir.

Balların saflığı ve kalitelerin kontrol edilebilmesi çin her memleketin besin maddeleri kontrol yönetmeliklerinde bu husuta maddeler ve açıklamalr vardır. Bu yönetmeliklerde hakiki ve tabii ballar ile yapay ballar birbiriden ayırt edilmişlerdir. Bir çok meyve sularından glikozdan ve tatlı maddelerden yapay ballar elde edilmektedir. Bunların üzerlerine isimlerinin yazılması zorunludur.

Balların piyasaya arz edilmesinde çeşitli kaplar kullanılmaktadır. Büyük teneke kutular içinde balın saklanması ve satılması daha az masraflı olur. Fakat parlka cam kavanozlarda balın saklanması, dışarıdan görülmesi, berraklığı ve tatlı renginin ayırt edilmesi bakımından her zaman tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. AHMET İNAN dedi ki:

    Arkadaşımın elinde 12500kg kara kovan balı var bunu satmak istiyorum. analiz sonucun da şeker oranı 3,6. alıcı varsa yardımcı olur musunuz.

BİR YORUM YAZIN