+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Bir Arılı Modern Kovan Kaç Kilo Bal Verir?

Bir Arılı Modern Kovan Kaç Kilo Bal Verir?

 

 

       Çerçeveli kovanlardaki bir arı ailesi kolonisinin bir senede verdiği bal miktarı mevsimin gidişi ve kaovanların ortalaması olarak  20-30 kilodur.  Gezginci arıcılık yapanların ortalaması 40-50 kilodan aşağı düşmez.

 

         İyi derecede Teknik Arıcılık bilgisine sahip olan deneyimli arıcılar 50-60 kilo ve hatta bazı müsait gecen senelerde, iyi bir bakım ve baslama ile 80-100 kilo bal alınabilir.

 

  

        Çerçevesiz tahta, sepet, sandık, oyma kütük ve topraktan yapılmış tesbti küp gibi teknik müdahale yapılamayan ilkel kovanlardan alınan bal ortalaması ise 5-6 kilodur.

İyi bir bakım ve beslenme ve oğul verimini frenlemek suretiyle bu kovanlardan da 10-15  ve hatta 20 kilo bal alabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. emin dedi ki:

    eda matematik öğretmenin arı yetiştiriciliğine başlayacak herhalde. sana bu soruyu sorması için 1 kovanda kaç arı vardır, bir arı 1 günde ne kadar bal yapar gibi rakamları vermesi lazımdı, ondan sonra sana bir kovan arının ne kadar bal yaptığını sorması lazımdı. soruyu böyle sormayıpta, bir kovan arının ne kadar bal yaptığını direk doruyorsa kesin hocanız arıcılığa başlıyacak demektir. kesin sınıftaki başka arkadaşlarınada bir kovan arı kaç para diye sorular sormuş olabilir. sen bu yazıyı mayıs 2011 de yazdığına göre hocanız şimdi arıcılığa başlamış olması lazım. inşallah m.e.bakanlığının atayacağı yeni öğretmende 1 koyun yıllık ne kadar kuzu yapar, yada bir kuzu ne kadar yem yer gibi sorular sormaz 🙂 🙂 🙂

  2. caner dedi ki:

    bu siteyi iyiki buldum hoca bana burdan 100 verir

  3. ilter dedi ki:

    tşk projeden kurtuldum

BİR YORUM YAZIN