+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Çörek Otu ve Bal

Çörek Otu ve Bal

Proje : Tıbbı Aromatık Bıtkı Yetıştırıcılığının Arıcılıkla Entegre Edilerek Bal Kalitesinin Ve Gelirinin Arttırılması.
Ek Amaç: Şifalı Bitki Üretimi İle Sağlıklı Bireylerin Kimyasal Zehirli İlaçlardan Korunması.
Ek Amaç: Şifalı Bitki Üreterek Ek İkinci Gelir Elde Etmek, Ürün Veriminin Artması.
Ek Amaç: İşsizliği Önleme.
Ek Amaç: Şifa Olan Bal Yiyen Akıllı Ve Sağlıklı İnsanlara Bal Tedavisini Öğretmek.
Ek Amaç: Şifalı Bitki Ve Balın Kullanımını Çeşitlendirmek, Bal Ve Çörek Otu Ve Cevizin Raflarda Şifa Amaçlı Satışı.
Ek Amaç: “Uzun Ömürlü Saklama Yollarını Öğrenmek”, Bal İçinde İncir, Ceviz, … Gibi Ürünleri Uzun Yıllar Saklamak.

Bilgi Çağının Gereği Olarak Rant Ve Sağlıksız Üretim Yerini Sağlıklı Kolay Ve Zenginleştirici İmkanları Öğrenerek Daha İleri Akılcı, Sağlıklı Üretime Bırakabilir. Bir Köylünün 40-50 Dekar Toprağına Ot Ekiyor Destek Alıyor Hayvan Yetiştiriyor. Bu Köylü Ektiği Toprağı 4-5 Çeşit Hem Ot(Yonca), Hem Aromatik Bitki(Kekiklavanta-Çörek Otu…Vs), Eker Ve Arıcılıkta Yaparsa Ürettiği Bal Kalitesi Çok Yüksek Olacak Ve Geliri Muhteşem Artacak Tonlarca Bal Üretmiş Olacak Hayvanınıda Besleyebilecek Dünyada Kullanımı Artan Dogal Şifalı Bitkileri Üreterek İnsanlığının sağlığı kurtarılacaktır. Kanserden Ve Diğer Hastalıklardan Kurtarmış Olacaktır. Çörek Otu Hem Şifalı Bitki Hemde Nektarı Fazla Olan Bir Bitkidir. Şifa Ve İlaç Karışımı: Eğer Tıbbı Aromatik Tarladan Elde Edilmiş Balın İçine Ceviz Ve Çörek Otu Eklenirse 5tl Lik Ambalajlarda Satılırsa İnsanlar Grip Olunca Antibiyotik Kullanmazlar Doğal Yollardan Şifa Bulurlar. Ayrıca Bu Gıda Karışımı İnsanı Kanser Dahil “Ölüm Dışında” Her Hastalıktan Hatta Aids Ten Bile Kurtaracağına Emin Olun.

Hadis Çörek Otu İçin;
Allah’ın Elçisi (S.A.V.) Şöyle Buyurdu:
“Muhakkak Ki ‘Kara Habbede (Yani Çörek Otunda)’ Samdan Başka Her Derde Bir Şifa Vardır. Sam, Ölümdür. ‘Kara Habbe’ İse Kendisine ‘Şuniz’ Denilen ‘Çörek Otu’dur.”
Sahih-İ Müslim, C.7. H.No:88

Hz. Enes (Ra.)Dedi Ki:
“Allah’ın Elçisi (S.A.V.), Hastalandığı Zaman, Bir Avuç ‘Çörek Otu’ Alıp, Onu ‘Su Ve Bal’ İle Karıştırıp İçerdi.”
Büyük Hadis Külliyatı- Rudani, C.4. H.No: 7523

Cevizi Uzun Zaman Saklamanın En Sağlıklı Yoluda Bal İçinde Korumaktır. Ceviz De Çok Değerli Bir Gıdadır. Vücudu Güçlendirir. Bal Ve Çörek Otuyla Ceviz Birarada Muhteşem Karışım Olur. Önümüzdeki Yıllarda Kuraklık Ve Salgın Hastalıklarla Yüzyüze Kalacağız O Gün Hastalıktan Kurtulmak İçin Başka İlaç Olmayacak. Bugün Gördüğümüz Biyolojik Silah Olan Salgın Hastalıkların Gelecekte Karşımıza Daha “Öldürücü” Çıkacağını Garanti Ederim. “Yeryüzü” Belgeselinde Dünyayı Yönetenler Dünya Nüfusunun Fazla Olduğunu Ve Yarısına Dünyanın Bakabileceği “Düşüncesini” Anlatıyorlardı. Dünya Zenginleri Benzer Konuda Geçtiğimiz Senelerde Toplantı Yapmışlardı. Dünya Nüfusu Salgın Hastalıklar Ve Fitnelerle Savaş Çıkararak Azaltılması Muhtemel. Bugün Bal Üretimini Kaliteli Olarak Arttırmak Zorundayız. Bal Kalsa da Zarar Etmez. Altın Dan Daha Değerli Olarak Saklanabilir. “Altın Yenmez Fakat Bal Hem İlaç Hem Gıda”.

Köyler Çorak Duracağına O Kadar Akasya,Akçaağaç,Ihlamur, Kestane, … Tohumlarından “Bal Ormanı” Kurmak İmkanı Var. Köylünün Ağzına Tat Gelsin. Köylü Kahvede Ömür Çürüteceğine. “Birkez Faydalı Ağaç Dikerek” Geleceğini Kolaylaştırır. Toplumun Sağlıklı Bireyleri Akıllı Bir Nesil Ortaya Çıkarabilir O Nesilde Bizi Daha İleriye Götürebilir. “Üretken İnsan Toplumla Barışık Olur. Ne Eşkiya Ne Mafya, Ne Uyuşturucu Satar Nede Terörist Olur”. Çözüm Ortada. Lise 3-4. Sınıflarda Veya Son Sınıfta Arıcılığı Öğretebiliriz. Mezun Olur Olmaz Ekonomik Güce Sahip Olabilir Gençlerimiz Buda Daha İyi İşler Yapmasına Fırsat Kapısı Olur. Okullarda Gerçekten Uygulamalı Bir Şey Öğretilmiyor. Ağaç Dikmeyi Bile Bilmiyor Lise Mezunu Bir Genç. Bu Meb’in Vizyonsuzluğunun En Basit Örneği. Okullarda İnsan Yaşamına Dair Uygulamalar Öğretilmeli. Bir İnsan Ekmek Yapmasınıda Bilecek Duvar Örmesini De, Arıcılığı da, Gerektiğinde İncir Ve Zeytin Ağacı Çoğaltmasınıda Bilecek Ki Hayatta Başarılı Olsun. Gençlik İnternet Başında Ömür Tüketiyor. Üreten Ülkelerde Dünyaya Hakim Oluyor.Tüketenlerde Kölelik Yapıyor. Dünyada Tıbbı Aromatik Bitkiyi Tarım Bitkisi Olarak Üreten 3 Ülke Abd, Almanya Ve Fransa Olması Bize Birşeyler Anlatmalı. Buna Ek Biz Balınıda Alırsak Daha Verimli İş Yapmış Olabiliriz. İnşallah. Bu Projeyi Fakir Ülkelerede Taşıyabiliriz. Mesela Bakanlık Düzeyindeki İlişkilerde Bu Projeler Somali, Sudan, Banglades Endonezya, Nijerya, ….. Gibi  Ülkelerede Gösterilmeli Ki. Fakirlikle Savaşmış Olalım. Afrika Daki Açlıkla Mücadele İçin Eğitim Ve Basit Yöntemler Öğretilmeli. Bu Fakir İnsanları Denize Yakın Yerlere Yerleştirmek Lazım. Deniz Suyu Gerekirse Arıtılır, Kullanılır.

Proje: Bal+Çörek Otu + Ceviz = İlaç Olarak Marketlere Pazarlanması“Şifa”.
Proje: İncir İ Zeytinyağında Kavanoz Da Marketlere Pazarlanması “Şifa”.
Proje : Gen Bankalarının Deniz Altında Saklanması Nükleer Kimyasal Biyolojik Savaştan Korunmaları İçin Şart.
Proje : Köy Evlerinde Veya Yayla Evlerinde Çatıdan Akan Yağmur Suyunun Arıtma Filtre İle Arıtılıp Depolanarak İçme Dışında Güvenle Kullanılması Klorlanarak Mümkün. Basit Bir Uygulama..
Proje: Liselerde Ağaç Ekmek Ve Arıcılık Öğretilmeli.
Proje: Şifalı Bitki Üretimi Ve Bal Üretimi İle Yapılmalı.
Proje : Genetik Oynama Yerine Gen Çaprazlayarak Yeni Yüksek Verimli Ürün Geliştirmek Mümkün.

Saygılarımla.

[nggallery id=26]

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. tuncay dedi ki:

    ağaç ekilmez dikilir…

BİR YORUM YAZIN