+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Dünya Arıcılığın Durumu

Dünya Arıcılığın Durumu

Ülkemizde yapılan istatistiklerin ışığında sizlere bir yazı yazmak istiyorum. 1999 yılına göre ülkemizde 40 bin ailenin geçimini sağlayan 4 milyon 300 bin koloniye sahiptir. Bu arı kolonilerinin 67 bin 259’unda bal üretimi gerçekleştirilmektedir.

Türkiye dünyadaki koloni (arı kovanı) varlığı bakımından Çin (6.400.00) ve Etitopya (5.200.000) arı kovanının ardından ülkemiz 3.sırada yerini almaktadır. Bu kadar arı kolonisine sahip olmamıza rağmen ve dünyanın ball bitki türünün dörte üçüne sahipken bal üretiminde ise dünyada sıralamasından Çin, ABD, Arjantin den sonra 4.sırada yer alıyoruz.

Türkiyenin zengin bitki florasına karşın teknik anlamda yetersiz olmamız ve ıslah edilmiş materyal olmamasından ötürü arı kovanı başına verim düşük olmaktadır. Günümüzde yapılan arıcılık hala dededen ve babadan öğrenilen bir meslek kolu olarak veya hobi olarak yapılmaktadır. Teknik ve profesyonel anlamda arıcılık yapan şahıs ve şirketler çok az seviyededir.

Bir önceki yazımız olan Televizyondan Aldığı Bal Sahte Çıktı başlıklı makalemizde Aldığı, Bal ve bal reklamları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN