+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

F1 Kafkas Ana Arı

F1 Kafkas Ana Arı

F1 Kafkas Ana Arı

Damızlık kafkas ana arı ırkının alınıp başka bir bölgeden üretiminin yapılmasından sonra elde edilen ana arıya f1 kafkas ana arı denilmektedir. Yani izole bölge dışında üretiminin yapılmasından elde edilen arıya f1 arı diyebiliriz.

Örneğin, Ardahan ili Posof ilçesi damızlık kafkas ana arı üretimi sahasıdır. Burada üretimi yapılan bütün ana arılar damızlık olarak üretilmektedir. Çünkü, buraya dışarıdan herhangi bir şekilde arı ve ana arı girişi yasaktır. Doğal olarak buradaki ana arılar ve çiftleşen bütün erkek arılar ise kafkas ırkı arı olmaktadır. Eğer siz aynı bu şekilde üretimi başka bir yerde yani koruma sahası olmayan herhangi bir yerde yaparsanız f1 ana arı üretimi yapmış olursunuz.

Örneğin, damızlık kafkas ana arıyı alıp üretimi için Sinop ilinin Dikmen ilçesine götürdünüz ve burada ana arı üretimi yapmaya kalktınız. İşte sizin burada üretmiş olduğunuz ana arı f1 kafkas ana arı oluyor. Başka bir damızlık ana arıyı da getirip burada üretirseniz yine o ana arının ırkından f1 üretimi yapmış olursunuz. Örneğin, karniyol ana arının damızlığını getirdiniz ve burada ana arı üretimi yapabilirsiniz. Bu şekilde üretmiş olduğunuz ana arı f1 yani melez ana arı oluyor. Çünkü burada ürettiğiniz ana arı kendi ananın ırkı ama erkeği herhangi karışık bir arı ırkından olabilir. Kafkas ana arı, karniyol arının erkeği ile de çiftleşebilir.

Kısaca f1 kafkas ana arı, izole bölge dışına götürülüp üretilen ve başka erkek arı ırkları çitfleşmesinden elde edilen ana arı ırkına f1 kafkas ana arı demekteyiz.

Bir önceki yazımız olan 15 Bin TL'ye Peri Balı başlıklı makalemizde 15, artvin sarıçayır yaylası ve Bin hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN