+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Fenni Kovanların Çeşitleri

Fenni Kovanların Çeşitleri

             Türkiyemizde tutunmuş, taamün etmiş ve tarım Bakanlığınca arıcılara tavsiye edilmiş iki çeşit iki çeşit fenni kovan vardır.

 Bu iki kovan arasındaki farkı şöylece özetleyebiliriz:          

kapak

Langstrot kovanı küçük Dadant kovanı daha büyük yapıdadır. Langstrot kovnanının kuluçkalık ve ballık sıkmı aynı ölçüdedir. Danat kovanının ballığı yarımdır. Her iki kovanının ölçülerini ve nasıl yapılacağını aşağıda tarif edeceğiz. Bu tarife göre hiç fenni kovan görmemiş bir kimsenin bile bir hızar , bir keser ve bir rende yardımıyla ile kovanı meydana getireceğine inanıyorum. 

 

  

kovandur

Hangi Kovanla Arıcılığa Başlayalım

 

           Arıcılığa yeni başlayanların karşılaşacakları ve karar vermekte tereddüt ederek zaman kaybedecekleri önemli meseledir. Biz hemen tavsiye edelim ki Türk arıcıları Langstrot kovanından şaşmamalıdır. Hiç düşünmeyip kafa yormadan, sizden evvelki vatandaşlarınızın senelerce mukayeseli olarak tecrübe ettiği langstrot kovanı ile arıcılığa başlayınız.

 

           Bu kovanlarının nereden, ne suretle ve ne fiyatla temin edileceğini İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden Arıcılık? başlıklı makalemizde arı, arıcılık ve Bal hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN