+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Gerçek Bal Kristalize Olur

Gerçek Bal Kristalize Olur

Gerçek Bal Kristalize Olur

Ülkemizde bal konusu bilgi eksikliğinden dolayı kanayan bir yara misali. Çünkü gerçek bal nedir konusunda hiçbir fikrimiz yok ve kulaktan duyma bilgiler ile konuşup duruyoruz. Belki biz tüketiciler olarak bir suçumuz yok çünk yıllardar gerçek bal diye raflarda hiç kristalize olmayan balları gördük ve bu balların gerçek olduğuna inanmaya başladık. Ama gördük ki gerçek bal kristalize olur gerçeğini çok geç anlayabildik.

Glikoz, hiçbir şekilde donmaz. Dış ülkeler bu konuda daha duyarlı ama Türkiye’de tam tersini görmekteyiz. Kristalize bal olduğu zaman ‘Şekerli bal yedirdin’ diye vatandaş isyan ediyor. Örneğin çiçek balı kristalize olmamışsa o balda sıkıntı var demektir. O nedenle kristalize balın gerçek bal olduğunu tüketicilerimizin bilmesi gerekiyor.

Evet gerçek bal kristalize olur diğer bir adı ile gerçek bal şekerlenir. Arıcılar olarak şekerlenme kelimesini pek kullanmayı sevmeyiz o yüzden dolayı doğru ifade kristalizedir. O yüzden dolayı eğer güvendiğiniz ve yapmış olduğu bal inandığnız kişiden bal aldığınız zaman bal kristalize olduğu ise işte o gerçek baldır. Basit ifadeler şu kişiden bal aldım hemen şekerlendi sahte balmış gibi ifdeleri kullanmak doğru değildir. Bu yazıyı okuduktan sonra aşağıda bulunan Gerçek Bal Kristalize Olur Videosunu mutlaka şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Veysel kuş dedi ki:

    Ağzın bal yesin yorumun güzel kılevyene saglık

BİR YORUM YAZIN