+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Grip İçin Limon ve Bal

Grip İçin Limon ve Bal

limonlu balBalın insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğunu ne kadar anlatsak azdır o yüzden bal ile alakalı olan tarifleri araştırıp bularak balı o şekilde de tüketebiliriz. Çünkü bal kendi başına ayrı bir vitamin gıdası olduğu gibi diğer yiyeceklerle bir araya gelerek daha iyi bir vitamin kaynağı olma özelliği gösteriyor. Çünkü;

Kolay atlatılabilecek hastalıklarda gereksiz ilaç kullanımı tehlikeli sonuçlar doğurabilir. O yüzden doğal ilaçlar kullanmakta yarar var. Bu hastalıkları dinlenerek ve doğal yiyeceklerle atlatmak mümkün…

Uzmanlar grip ve soğuk algınlığı için bir limonun suyuyla bir tatlı kaşığı balı bir bardak ılık suyla karıştırıp içmeyi tavsiye ediyor.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Mediko Sosyal İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Berna Gürsel, gereksiz ilaç kullanımının tehlikeli sonuçlar doğuracağını, kolay atlatılabilecek hastalıkları dinlenerek ve doğal yiyeceklerle geçirmenin mümkün olduğunu belirtti.

Uzm. Dr. Gürsel, grip ve soğuk algınlığı için bir limonun suyuyla bir tatlı kaşığı balı bir bardak ılık suyla karıştırıp içmeyi tavsiye etti. Gürsel, “Turunçgiller ailesine mensup limon, iyi bir C vitamini deposudur. Bunun yanında A, B1, B2 ve B3 vitaminlerini de bol miktarda barındırır. Ayrıca damar sertliği ve enfeksiyonlarına karşı koruyucudur. Kan dolaşımını da düzenler. Sabahları aç karına yarım bardak suyla karıştırılarak içilen limon suyu, aşırı asitlerin tahriş ettiği mide mukozasını yatıştırır. Tuzlu suyla karıştırılıp içilirse karaciğeri, sindirimi ve kalp atışlarını düzenler. Yüksek tansiyon hastaları için sakıncalı olabileceğinden kullanmamaları uygun olur.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. ahmett dedi ki:

    DENEMEKTE YARAR VAR

  2. suziye dedi ki:

    nane-limon ve bal kış gününün direnc verici vitamin depolarıdır.içersen grip olmazsın diye bir şey yok ama daha kısa sürede atlatırsın.hap kullanmaktansa doğal olanı kullanmak daha iyi.

  3. grip dedi ki:

    grip olan bir insan o hastali ilac kullansada kullanmasada 1 hafta 10 gün ceker, ama uzm. dr. berna gürsel hanimin dedigi gibi ilac kullanicaniza dogal bitkilerle kullanirsaniz sizin icin daha yararlidir. hap diye icdiklerinizin cogu zararlidir,.-??? en ıyısı tavuk corbası

BİR YORUM YAZIN