+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

İnsanı Sokan Hangi Arılardır?

İnsanı Sokan Hangi Arılardır?

 

           Erkek arıların iğnesi yoktur. Sinek gibi yakalanabilir.  Ana arının iğnesi vardır. Fakat yaradılışı itibariyle insanı sokmak için değildir. Ana arılar iğnelerini yalnız kovandanki hükümranlıklarını halel getirecek olan diğer ana arılara karşı kullanırlar. İnsanı sokmazlar. Ele alırken heyecanlanılmamalıdır.

 

 

         

 

          İşçi arıların iğnesi vardır ve inasnı sokan arılar bunlardır. İğnesinin ucu balık oltası veya denizci çapası gibi kıvrıktır. Dip kısmıda bağırsağı ile bitişik olduğundan insanı sokan arı öğnesini soktuğu yerden çıkaramadığından bağırsağı koparak ölür.

 

 

 

           İşçi arılar fazla rahatsız edilmez, kovanları gürültü patırtı ile soğuk, serin ve rüzgarlı havalarda açılmaz ve çevrenizde uçuşurken el ele şap şup vurulmaz ve nahoş kokularla yanına gidilmezse insanı pek sokmaz. Türkiyede arılar çok münistir. Yalnız göneyde kıbrıs arıları ile akrabalığı olarlar hırçındır.

 

 

 

                Arıcılıkta ve arılarla uğraşı dışında insanı sokan bu bal arılar değil, daha ince ve sarı renkli olan et tatlılara gelen, yaban arılarıdır.

Bir önceki yazımız olan Erkek Arılar başlıklı makalemizde arı, arıcılık ve arılar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN