+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

İşci Arılar

İşci Arılar

 

 

             Kovanda en kalabalık ve en küçük olan arılardır. Bir kovanda ailenin kavvetine göre 10 bin, 100 bin tane bulunur. İğnesi vardır. İnsanı sokan bu arılardır. Ana arının petekteki küçük gözlere bıraktığı yumurtalardan tavuk civcivi gibi 21 günde çıkar.

 

 

        Kovandaki en mühim işleri gören ve bal yapan bu arılardır. Petek gözünden çıkarak doğan işçi arılar sırasıyla şu işleri yaparlar:

 

 

 

 

         Evvela kendilerinden sonra çıkacak olan yavruları beslerler. Ana arıyı besler ve yumurtlamasını temin ederler. Petekleri temizlerler, mum çıkarıp petek yaparlar, daha sonrada kovanı havalandırırlar ve uçma deliği arkasında muhafızlık yaparlar.

 

 

          Bu işler kovanının içindeki işlerdir. 15-20 gün sürer. Bundan sonra kovanın dışına çıkarak, su, çiçek tozu ve bal özü taşırlar. Kovanın dışındaki bu işleride 20-25 gün sürer. Ve böylece doğruklarından 40-45 gün sonra ölürler.

 

Arıların bu kadar kısa zamanda ölmelerinin sebebi mütemaadiyen çalışmalarıdır. Kışa girince arılar dışarıda çalışmayıp içerde uyuşuk kaldıklarından bahara kadar 5-6 ay yaşarlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ana Arı başlıklı makalemizde ana arı, arı ve arı ailesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN