+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Kestane Balı

Kestane Balı

Bir çoğumuza yabancı gelen kestane balı sağlığa faydalarıyla şaşırtmayı başarıyor. Kestane balının ne olduğu ve faydalarıyla ilgili bilgileri bu makalemizde açıklıyoruz.

Kestane balının ham maddesi kestane ağaçlarıdır.Balın üreticisi olan arılar kestane ağaçlarını dolaşarak buradan polen ve bal özlerini toplar.Bu maddeleri yuvalarına taşırlar ve kestane balını üretirler.Kestane balı ise koyu renklidir.Buruk yani biraz acımsı tada sahiptir (Eğer böyle değilse balın kalitesinden şüphe duymalısınız). Adından da anlaşıldığı gibi kokusu ve tadı tıpkı kestane gibidir.Balın en bilinen özelliği kanserle savaşmasıdır.Kestane balı da kansere karşı etkilidir yani antioksidan maddeler içeriyor.

– Kaslar güçlenir
– Kan basıncı düzenleyicidir
– Yorgunluk hissedenler için çözüm kaynağıdır
– Mide ve karaciğere faydaları bulunmaktadır.
– Bağışıklık sisteminin kalın duvarlar örmesini sağlar
– Kanı temizleyici özelliği vardır
– Hafızayı güçlendirir , unutkanlık problemi yaşayanlara tavsiye ediyoruz
– Cilt bozuklukları ve lekeleri gidermede faydaları bulunuyor.
– Solunum sistemini ve sindirim sistemini rahatlatır.
– Ciltteki yaraların hızlıca iyileşmesini sağlar (antiseptik özelliği)
– Yedi bardak ılık suya yarım yemek kaşığı kestane balı eklenip içildiğinde bir çok derde şifa olacaktır.

Kestane balı’nın bu şekilde faydalarını sıraladık aslında bunlar genel olarak balın insan sağlığına faydasıdır. Şöyle bir durum oluyor kestane balı diğer bal çeşitlerine göre biraz farklı bir tadı vardır ve diğer çicek bal gibi çok tatlı değildir. Kestane balı’nın tadır hafifdir ve yemesi daha güzel oluyor. Bütün ballardaki tat kişinin damak tadına göre değişir. Kimisi süzme sever, kimisi petekli bal olmazsa yiyemez. Ama bazen de balda şöyle hafif bir tadı olması daha çok yemesine sebep olabilir. Bu şekilde yöremizi Erfelek bölgesinde kestane balı üretimi yapılmaktadır. Burada da arıcılık faaliyetlerinde bulunmaktayız ve üretmiş olduğumuz kestane balı’nı sizlere sunmaktayız. Kestane Balı Fiyatı : 70 TL olarak satmaktayız. Kestane balımız süzme halinde satıyoruz. Bu balın petekli hali yoktur çünkü arı bütün petek gözlerini kapatmadığı için satarken gözlerde az bal olması kiloya az girdiğinden dolayı bizde bunun süzüp, süzülmüş halinde sizlere sunmaktayız. Kestane balı sadece belli bir yöreye ait olduğun için heryerde üretilemediği için az bir bal elimizde bulunmaktadır.

[nggallery id=48]

Bir önceki yazımız olan Arıların Yaz Bakımı başlıklı makalemizde arı ailesinin yaz bakımı, arı bakımı ve arı kolonisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. sevinç dedi ki:

    Nasıl ala biliriz

  2. çağlar kazak dedi ki:

    Nasıl alabiliriz 5056729865 bu numaradan ulaşabilirmisiin

BİR YORUM YAZIN