+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Kızlara Arıcılık Eğitimi Verildi

Kızlara Arıcılık Eğitimi Verildi

kızlara arıcılık eğitimiDÜZCE Üniversitesi Arıcılık Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Meral Kekeçoğlu, Van’da okula gidemeyen ya da çocuk yaşta evlendirilmek istenen kızlara aracılık eğitimi vererek, ekonomik gelir etmelerini sağlamak istediklerini söyledi.

2012 yılında Düzce’nin Yığılca İlçesi’nde arıcılıkla ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle Sabancı Vakfı’nın Fark Yaratanlar projesinde seçilen kişilerden Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Meral Kekeçoğlu’nu, Sabancı Üniversitesi’nden görevliler ve Hisar Anadolu Destek Derneği Başkanı Servet Harunoğlu ziyaret etti.

Ziyarette, Van’daki 14 ile 24 yaş arasındaki yaklaşık 50 genç kıza arıcılık eğitimi verilmesiyle ilgili görüşme yapılarak, projenin taslak planı oluşturuldu. Taslak plana göre, Sabancı Vakfı’nın Fark Yaratanlar projesi için arıcılık eğitimi desteklenecek.

Projeyle ilgili bilgi veren Yrd.Doç.Dr. Kekeçoğlu, “Van’da okula gidemeyen, köylerinden göç etmek zorunda kalan, maddi durumu iyi olmayan ve çocuk yaşta evlendirilmek istenen genç kızlara arıcılık eğitimi verilerek ekonomik gelir ve toplumda birey olarak var olmalarını sağlama gayretindeyiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kültür Bitkileri 2 başlıklı makalemizde bal veren çiçekler, BALLI BİTKİLER ve korunga hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN