+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu

Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu

arıcılık 3Aydın’ın Köşk ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Necmiye Sarıpehlivan, ekmeğini arıcılık yaparak kazanıyor.

Çocukluğunda çok korktuğu arıların dünyasına evlendikten sonra eşi sayesinde girdiğini ve arıcılıkla uğraşmaktan büyük keyif aldığını belirten Necmiye Sarıpehlivan, arıcılık mesleğinin hanımlar için en ideal meslek olduğunu belirtti.

Çocukluğunun ilçeye Bağlı Başçayır Köyü’nde geçtiğini 33 yıl önce evlendiğinde arıcı olan eşinin yanında bulunurken bir anda arıcılık dünyasında girdiğini belirten Necmiye Sarıpehlivan, “Küçüklüğümde arılardan korkardım. Evlendiğimde eşim Hüseyin Sarıpehlivan geçimimizi arıcılıkla temin etmeye başladı. Sırlarla dolu olan arıların yaşantısına olan merakım nedeniyle zaman zaman eşimle arıların başına gitmeye başladım. Sonra tüm detaylarını öğrendiğim bu işi eşim gibi ben de yapmaya başladım. 4 çocuğum 6 torunum var. En çok çocuklarım ve torunlarımla vakit geçirmeyi daha sonra da eşimle arıların başında vakit geçirmeyi seviyorum” dedi.
“SAĞLIĞIMI DA ARILARA BORÇLUYUM”

Çalışıp uğraş edinmenin aynı zamanda sağlık açısından da çok faydalı olduğunu belirten Necmiye Sarıpehlivan, “Evde oturmak sağlık açısından da zararlı. Birçok arkadaşım sürekli oturmaktan kaynaklı çeşitli rahatsızlıklara tutuldu. Ancak ben arılar sayesinde daha hareketli olduğum için sağlığım da daha iyi. Bu iş sayesinde hem para kazanıyoruz hem de sağlığımızı” diyerek sağlıklı yaşamak isteyen herkesin eli ayağı tuttuğu müddetçe çalışmasını tavsiye etti.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN